Asset 3

Halo 4 – krótka relacja z imprezy w klubie Lucid w Warszawie

Oskar Krawczyk / 7.11.2012
komentarze: 0

W poniedziałek wieczorem odbyła się w kilku miejscach w polsce impreza Xbox Night, której motywem przewodnim było Halo 4. Wybraliśmy się na imprezę organizowaną w klubie Lucid w Warszawie. Jak było?

Na rozgrzewkę krótki materiał wideo, który udało nam się nakręcić.

Pierwsze wrażenie po wejściu do klubu nie było najlepsze – przez chwilę miałem wrażenie że lokal jest zamknięty a my trafiliśmy pod zły adres. Na szczęście chwilę później wszystko się wyjaśniło i schodami udaliśmy się na pięterko gdzie czekały na nas trzy stanowiska wyposażone w Xbox360 z Halo 4 w napędach, całkiem spore telewizory i mega-wygodne fotele.

Małym potknięciem była niestety możliwość zagrania wyłącznie w kampanię, choć była możliwość odpalenia trybu kooperacji. Powodem było niestety małe niedopatrzenie ze strony Microsoftu, który dostarczył konsole z dyskami 4GB co uniemożliwiło zainstalowanie dodatkowej zawartości, niezbędnej do uruchmienia trybu multiplayer. Kiedy jednak zasiadłem w fotelu, wziąłem pada do ręki problem ten praktycznie przestał istnieć. Dużym plusem było rozmieszczenie stanowisk, dzięki czemu nawet kiedy wszystkie były zajęte, nikt nie zagłuszał drugiemu rozgrywki i można było dobrze słyszeć dialogi. Drobiazg, a jakże ważny.

Wszyscy obecni mieli również swobodny dostęp do baru, w którym można było zamówić praktycznie dowolny napój na koszt „firmy”, a przecież nie od dziś wiadomo że Master Chief to też człowiek i pić musi. Miły akcent ze strony organizatorów, zdecydowanie na plus.

Po godzinie 23:00 został również zorganizowany konkurs wiedzy o uniwersum Halo, w którym można było zgarnąć dwie kopie Halo 4 a także kilka gadżetów – kozackie kubki zmienające się pod wpływem temperatury oraz breloczki Halo 4 z latarką. Sam konkurs zagiął nawet największych wyjadaczy Halo niektórymi pytaniami i odbył się bez jakichkolwiek zakłóceń czy problemów.

Niewątpliwie dużym plusem była bardzo sympatyczna i urocza hostessa Marta (serdecznie pozdrawiamy!), która była nieźle obcykana w temacie Xboxa360 i dostępnych gier.

Niestety impreza zmagała się nieco z problemem frekwencji, która była nieco poniżej moich oczekiwań. Powody moim zdaniem były dwa – pierwszym z nich jest lokalizacja klubu Lucid, który znajduje się w Centrum Handlowym Blue City. Jest to niby centrum, ale jednak nie do końca przez co samo dotarcie na miejsce jest nieco utrudnione. Jednak jak to mówią – dla chcącego nic trudnego, więc głównego powodu wypatrywałbym jednak w terminie. Poniedziałek, godzina 21:00 to nie do końca jest czas sprzyjający takim wypadom.

Mimo wszystko wielkie brawa należą się organizatorowi tej imprezy – Zbyszkowi „Keymakerowi” Borowskiemu z serwisu polskilive.pl, który odwalił kawał dobrej roboty i życzę aby następnym razem frekwencja bardziej dopisała i ludzie nie mieścili się w klubie.