Asset 3

Syberia 3 – powstanie kolejna odsłona znanej serii

Andrzej Kała / 28.11.2012
komentarze: 0

Francuski wydawca – Anuman Interactive ogłosił, że studio doszło do porozumienia z autorem serii SyberiaBenoit Sokalem i potwierdziło, że Syberia 3 powstanie. To niewątpliwie bardzo dobra wiadomość dla fanów serii, choć na kolejną odsłonę będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Syberia cieszy się wśród fanów gier przygodowych sporym uznaniem, nie dziwne więc że francuski wydawca był bardzo zainteresowany podpisaniem tego kontraktu. Stało się to dopiero trzy lata po wykupieniu studia Microïds, choć zaledwie kilka dni po tym jak zapowiedziano projekt „Dracula: the Shadow of the Dragon„. Nie ulega jednak wątpliwości, że wiadomość o tym, że powstanie Syberia 3 przyćmiła wszystkie pozostałe nowinki.

Największym jednak atutem tego projektu, który w zasadzie prawie gwarantuje że dostaniemy świetny produkt, jest fakt iż projektem „dowodzą” właśnie Benoit Sokal – autor scenariuszy dwóch pierwszych odsłon serii oraz Elliot Garassiano – założyciel Microïds.

W wydanym oświadczeniu, Stéphane Longeard z Anuman Interactive napisał:

Po dwóch długich latach oczekiwania i włączeniu do projektu Benoita, odpowiedzialnego za scenariusz oraz Elliota, kolejna odsłona serii Syberia wkroczyła w fazę produkcji. Dzięki swojej niesamowitej atmosferze oraz wysokiej jakości, Syberia zdobyła serca graczy. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek wyczekują oni kolejnej odsłony serii. Właśnie dziś zostalni oni nagrodzeni za swoją cierpliwość.

Benoit Sokal również nie skrywał radości z takiego obrotu sprawy:

Jestem bardzo szczęśliwy, że mam możliwość stworzenia kolejnej przygody z Kate Walker w roli głównej, współpracując z zespołem Anuman Interactive. Pierwsze dwie odsłony serii stworzyłem wspólnie z Elliotem więc cieszę się że udało się namówić go do pracy również i przy tej odsłonie, w wyniku czego mam nadzieję że uda nam się pokazać jak dużym graczem na rynku gier przygodowych jest Anuman Interactive.

Syberia 3 zapowiedziana została na rok 2014-2015 i będzie tytułem multiplatformowym. Mimo że do premiery zostało jeszcze sporo czasu, to uważam że warto poczekać – jeśli nowa odsłona będzie chociaż w połowie tak dobra jak poprzednie to szykuje nam się kolejna świetna przygodówka.