Asset 3

Star Wars Battlefront 3 było w 99% gotowe gdy je anulowano

Andrzej Kała / 3.12.2012
komentarze: 0

Informacja o zaprzestaniu prac nad Star Wars: Battlefront 3 nie jest niczym nowym i zdążyłem już wyszeptać kilkadziesiąt niezbyt pięknych określeń na LucasArts z tego powodu. Teraz jednak pojawił się nowy, jeszcze lepszy powód aby dorzucić kilka nowych.

W rozmowie z gamesTM, Steve Ellis zdradził, że tytuł ten był w zasadzie w 99% gotowy i brakowało mu jedynie ostatnich szlifów i poprawek. Niestety zmiany „na górze” sprawiły, że do projektu przyszli ludzie z LucasArts, którym bardziej zależało na zakończeniu współpracy niż dokończeniu projektu.

Studio jednak bardzo wysoko stawiało sobie poprzeczkę.

Do tego projektu podeszliśmy bardzo ambitnie. Gracze mieli otrzymać możliwość rozpoczęcia walki na powierzchni planety, następnie mogli wsiąść do statku i udać się w przestrzeń kosmiczną, zacumować w ogromnym statku kosmicznym i kontynuować walkę na jego pokładzie.

Nie muszę chyba mówić jak genialnie to brzmi. Na początku roku pojawił się najpierw krótki materiał wideo z wersji alpha, a następnie nieco dłuższy, ponad godzinny materiał wideo z rozgrywki. Niestety studio LucasArts nie próżnowało i oba materiały zostały już zablokowane.

Musieliśmy stworzyć wiele zupełnie nowych rozwiązań i obejść kilka przeszkód technologicznych ale udało nam się!

Wygląda więc na to, że tak naprawdę niewiele nas dzieliło od iście epickiej rozgrywki w trybie multiplayer, która skutecznie przkleiła by mnie do kontrolera na wiele dni a może i miesięcy.

Niestety chyba nigdy się nie dowiemy jak to wyglądało ostatecznie, obecnie prawa do marki posiada Crytek, który jakoś niespecjalnie wspomina o wskrzeszeniu tego projektu. Szkoda.