Asset 3

Aliens: Colonial Marines – nowe materiały wideo z rozgrywki

Andrzej Kała / 12.12.2012
komentarze: 0

Redaktorzy serwisu CVG mieli okazję zapoznać się nieco bliżej z Aliens: Colonial Marines, dzięki czemu również i my możemy rzucić okiem na kilka nowych materiałów wideo z rozgrywki. Niestety wraz z nimi pojawiło się pewne rozczarowanie.

Na początek nieco materiału z rozgrywki prezentującego kampanię dla jednego gracza. Niestety wygląda ona na niesamowicie nudną, ale może to wina akurat takiego doboru materiału. Zarówno początkowa obrona przed kolejnymi falami obcych jak i późniejsza podroż korytarzami wydają się nudne, przewidywalne i po prostu… nijakie.

Brakuje w tym wszystkim atmosfery napięcia, nerwowej walki o przetrwanie i obcych atakujących z każdej strony – zamiast tego można mieć wrażenie, że mamy do czynienia ze strzelaniną na szynach gdzie naszym zadaniem jest celowanie w odpowiednie miejsca, bo poruszać to się w zasadzie nie musimy.

Pora rzucić okiem nieco na tryb wieloosobowy, a dokładnie na tryb Escape, w którym oddział marines musi przedostać się do strefy ewakuacji. Zadaniem Obcych jest natomiast powstrzymanie tego oddziału nim dotrze on na miejsce.

Na koniec materiał wideo prezentujący rozgrywkę w trybie Extermination, gdzie oprócz radosnego mordowania marines/obcych każda ze stron otrzymuje dodatkowy cel do zrealizowania.

Patrząc na te materiały wideo, które w żaden sposób nie zostały „pokolorowane” przez developerów nie jestem specjalnie zachwycony tym tytułem. Czytając pierwsze wrażenia publikowane przez zagraniczne serwisy odnoszę wrażenie, że nie jestem sam.

Oby jednak te obawy okazały się nieuzasadnione.