Asset 3

Lightning Returns: Final Fantasy XIII – Galeria i dłuższa wersja zwiastuna

Andrzej Kała / 24.12.2012
komentarze: 0

Projekt Lightning Returns: Final Fantasy XIII powstaje już w zaciszu Square Enix. Studio właśnie opublikowało nieco dłuższą wersję pierwszego zwiastuna tej produkcji, a także uraczyło nas całkiem obszerną galerią screenów. Wisienką na torcie jest garść informacji na temat samej gry od Motomu Toriyamy.

W wywiadzie udzielonym serwisowi 4gamer, reżyser serii Motomu Toriyama opowiedział nieco na temat tego jak ostatnia odsłona trylogii Final Fantasy XIII będzie skupiała się na świecie. Pierwsza gra – Final Fantasy XIII skupiała się na fabule, natomiast jej kontynuacja – Final Fantasy XIII-2 na postaci gracza.

W Lightning Returns: Final Fantasy XIII tytułowy bohater będzie miał zaledwie 13 dni na uratowanie świata. W trakcie rozgrywki, kiedy będziemy próbowali zmienić przyszłość świat nadal będzie żył swoim życiem w 24-godzinnym cyklu. Toriyama zdradził, że umiejętne zarządzanie czasem będzie kluczowe dla odniesienia zwycięstwa.

Bardzo możliwe, że gracze nawet nie dotrą do 13go dnia, gdyż decyzje podejmowane przez Lightninga mogą spowalniać bądź przyspieszać upływ czasu. Yuji Abe zdradził również, że postaci rozmieszczone w świecie będą wiodły własne życie a zależnie od pory dnia możemy (lub nie) natknąć się na rozmaite wydarzenia. Studio nadal pracuje nad określeniem czasu trwania jednego dnia w grze, ale najprawdopodobniej będzie to ok 1-2 godzin.

Zabieg ten ma na celu zmotywowanie graczy do kilkukrotnego ukończenia Lightning Returns: Final Fantasy XIII i odkrycia nowych wydarzeń, o których mogli nawet nie mieć pojęcia.

Pora zatem rzucić okiem jeszcze na wspomniany zwiastun.