Asset 3

Diablo 3 nie dostanie jednak drużynowego PvP

Andrzej Kała / 28.12.2012
komentarze: 0

Od premiery Diablo 3 minęło już ponad pół roku. Pamiętam jak w maju ogarnęło wszystkich diabelskie szaleństwo. Ba! Nawet byliśmy na nocnej premierze Diablo 3 w Warszawie. Przez te pół roku gracze nie doczekali się jednak jednego z najważniejszych trybów rozgrywki – PvP.

Teraz okazuje się dodatkowo, że PvP nie będzie obejmowało drużynowych pojedynków. Jak dla tytułu, w którym spora część takich pojedynków to jednak walki klanowe to mocny strzał w kolano. Na szczęście jednak pojedynki 1 na 1 zostają i pojawią się razem z patchem 1.0.7 na początku 2013.

Jay Wilson z Blizzarda wyjaśnił jaki jest powód – otóż:

zwykłe pojedynki z innymi graczami, bez dodatkowych celów czy wyborów całkiem szybko stawały się nudne

Nie oszukujmy się – nie o to chodzi aby pojedynki te nie były nudne czy posiadały dodatkowe cele. Pozostają przecież wojny klanowe i cała otoczka, którą gracze sami tworzą (i tworzyli zresztą przy okazji poprzednich odsłon serii).

Blizzard daje ciała z Diablo 3 coraz bardziej. Próbują być sprytniejsi od graczy i wmawiać czego fani potrzebują, zamiast po prostu dorzucić ten tryb z walkami 1 na 1 oraz pojedynkami drużynowymi i po prostu skupić się na balansowaniu postaci.