Asset 3

Rzut okiem na mijający rok

Andrzej Kała / 31.12.2012
komentarze: 0

Możnaby powiedzieź, że rok 2012 był dla Playing Daily bardzo ważny. Może nie przełomowy, ale zdecydowanie sporo się pozmieniało a serwis powoli sobie rośnie. Postanowiłem więc usiąść i zrobić mały „rachunek sumienia”.

Nowy layout

Moim zdaniem to najważniejsza i największa zmiana jaka zaszła w tym roku w serwisie. Zupełnie nowa szata graficzna nadała serwisowi indywidualny charakter i pozwoliła się pozbyć sztampowego szablonu. Jednak oprócz zmian wizualnych zaszły również drobne zmiany „zawartościowe” – pojawiła się biblioteka gier, w której każdy umieszczony tytuł dostał ładną okładkę oraz dodatkowe informacje – przykładowo Halo 4. Pojawiły się również oceny w recenzjach.

Całości nadal brakuje ostatnich szlifów, ale dopieszczenie tych szczegółów to pierwsze postanowienie na 2013 rok.

Konkursy

W tym roku udało się zorganizować 12 konkursów, w których wielu z Was zgarnęło różne ciekawe nagrody m.in. Dark Souls, Sleeping Dogs, Darksiders 2 a nawet naszego rodzimego Wiedźmina 2. To o 12 konkursów więcej niż w zeszłym roku, co daje nam niezłą średnią przynajmniej jednego konkursu co miesiąc.

Mam nadzieję, że podobne „tempo” uda się utrzymać również i w 2013r. jeśli nie lepsze. Napisałem 12 konkursów? Ha! Przecież do tego dochodzi jeszcze rozdawanie kodów na 48h Xbox Live Gold i kodów na DLC do Halo 4 na naszym fanpage’u na Facebooku. Jeśli nie chcecie żeby Was takie przyjemności omijały w przyszłości – lajkujcie!

Ale… to nadal nie koniec 🙂 Właśnie trwa (mam nadzieję, że jednak nie pechowy) trzynasty konkurs, w którym są do zgarnięcia dwa worki pełne gier!

Liczby, numerki, cyferki

Wszyscy lubią chwalić się cyferkami i liczbami, więc i ja przytoczę kilka ciekawostek. Na Playing Daily pojawiło się do tej pory 4310 wpisów, z czego aż 2641 w tym roku. Najbardziej płodnym miesiącem był wrzesień 2012 – pojawiło się wtedy 348 wpisów, natomiast najmniej produktywny okazał się luty 2012 – zaledwie 133 wpisy. Daje to wszystko średnio siedem postów dziennie.

Jak możecie zobaczyć na małym obrazku powyżej – skok w porównaniu z poprzednim rokiem jest spory i widać, że jednak wokół serwisu gromadzi się coraz więcej osób 🙂 Tak więc kolejna garść cyferek:

  • Liczba wizyt skoczyła o 78%
  • Liczba unikalnych użytkowników to skok o prawie 70%
  • Odsłon mieliśmy ponad dwukrotnie więcej

Udało nam się przekroczyć próg 10.000 odsłon miesięcznie, co może i nie jest zbyt imponującym wynikiem porównując się z najlepszym, ale z drugiej strony – liczba ta stale rośnie, a my nadal pozostajemy niezależni!

Nie sposób również nie wspomnieć o liczbie zgromadzonych fanów, która przeskoczyła już próg 1300! Dzięki!

Pojawił się również kanał Playing Daily w serwisie YouTube. Jest on aktywny dopiero od mniej więcej miesiąca, ale umieszczony tam materiał obejrzano ponad 14.000 razy. Obecnie są to głównie zwiastuny, pamiętniki twórców itp, ale to dopiero początek. Subskrybujcie, odwiedzajcie 🙂

Przyszłość

Planów jak zawsze jest od groma i mam nadzieję, że choć trochę uda się zrealizować. Nie chcę zdradzać zbyt wiele, w końcu zawsze najlepsze są niespodziewajki.

Pozostaje mi tylko życzyć Wam wszystkiego dobrego w nowym, 2013 roku. Przede wszystkim mnóstwa nowych, świetnych tytułów przy których będziemy mogli spędzić wiele godzin, ale również spełnienia wszelkich marzeń, nawet tych niekoniecznie związanych z grami.

Odwiedzajcie Playing Daily, subskrybujcie kanał na YouTube, „lajkujcie” i „niech moc będzie z Wami”!