Asset 3

Tomb Raider – pierwsze informacje na temat trybu multiplayer

Andrzej Kała / 3.01.2013
komentarze: 0

Tomb Raider

Pod koniec zeszłego roku pojawiły się pierwsze informacje o trybie multiplayer w Tomb Raider. Dzisiaj natomiast poznaliśmy pierwsze szczegóły pochodzące ze wspomnianego w poprzednim wpisie artykułu w Official Xbox Magazine. Zobaczmy więc jaki pomysł na ten tryb ma studio Eidos Montreal.

Tryby rozgrywki i mapy

Jednym z trybów będzie Team Deathmatch, w którym gracze podzielą się na dwie drużyny – ocalałych rozbitków z katastrofy statku lub grupę osób chcących ograbić wrak. Zwycięży drużyna, która wygra 2 z 3 rund, podczas których drużyny będą zamieniały się miejscami.

Poziomy na których będzie toczyła się rozgrywka nie są zbyt otwarte, ale zawierają zarówno aktywowane przez graczy pułapki, jak i ściany po których będziemy mogli się wspinać oraz elementy otoczenia, które będziemy mogli zniszczyć jak np. mosty.

Drugi tryb nosi nazwę Rescue, a zadaniem graczy będzie współpraca w celu zdobycia i dostarczenia apteczek medycznych znajdujących się w kilku punktach zrzutu. W tym samym czasie druga grupa będzie musiała zabić określoną ilość rozbitków w celu zapewnienia sobie zwycięstwa.

tomb-raider-nowe-informacje_4ban

Postaci

We wszystkich trybach gracze będą mieli dostęp do rozbudowanej listy postaci, wśród których jednak nie znajdzie się Lara. Postaci te będą opisane różnymi statystykami, a dodatkowo będziemy mogli modyfikować ich początkowy ekwipunek i umiejętności – tzw. loadout. Każda z nich będzie posiadała broń główną (palną lub łuk), broń przyboczną, przedmiot do rzucania oraz topór wspinaczkowy wykorzystywany również do walki wręcz.

W trakcie rozgrywki będziemy zdobywać punkty doświadczenia, za które odblokujemy nowe postaci oraz będziemy mogli odblokować dodatkowe możłiwości ich modyfikacji.

Mieszane uczucia

Nie da się ukryć, że tryb multiplayer w Tomb Raider wywołuje u mnie mieszane uczucia. Fakt, że pracuje nad nim osobne studio oznacza, że możemy mieć pewność iż 100% czasu Crystal Dynamics inwestowane jest w tryb dla jednego gracza, co pozwala mieć nadzieję że nawet jeśli nie przypadnie nam do gustu rozgrywka wielosoobowa – nie powinniśmy być zawiedzeni kampanią.