Asset 3

Studio Bizarre Creations pracowało nad Blur 2 przed zamknięciem?

Andrzej Kała / 7.01.2013
komentarze: 0

Blur 2

Jeden z byłych pracowników Bizarre Creations, genialnego studia specjalizującego się w wyścigach, któremu zawdzięczamy serię Project Gotham Racing, opublikował materiały wideo z projektu nad którym pracowano tuż przed zamknięciem studia. Mimo iż nie był on zatytuowany Blur 2, ciężko nie odnieść takiego wrażenia.

Przedstawiony prototyp używał technologii oraz modeli z Blur. Pierwszy materiał wideo skupiał się na nowych efektach graficznych, którymi w tym przypadku są głównie błyskawice nad trasą Brighton.

Drugi materiał natomiast pokazuje zupełnie nowy silnik, który jednak nie został nigdy wykorzystany.

Kiedy usłyszeliśmy, że projekt będzie anulowany a studio zamknięte, że postanowiłem dokończyć prace nad elementami graficznymi tej trasy. Tyle pracy zostało włożone w ten projekt do tej pory, że szkoda byłoby gdyby nikt nie miał okazji przejechać ukończonej trasy, nawet wewnątrz studia. Postanowiłem więc dociągnąć do końca trasę w Dubaju na tyle na ile starczy mi czasu przed zamknięciem studia.

Trasa ta jednak potrzebowała nadal obiektów, które możnaby zniszczyć oraz animowanej scenerii aby móc powiedzieć, że osiągnęła ona stadium alpha. Nie powiem, żeby specjalnie to osłodziło zamknięcie studia, ale dobrze że przynajmniej mogliśmy rzucić okiem na to co zespół dla nas szykował, nim Activision zleciło im stworzenie 007 Blood Stone, które z wyścigami nie miało wiele wspólnego.