Asset 3

Nowe PlayStation i Nowy Xbox – kolejne ploteczki o konferencjach prasowych i cenie sprzętu

Andrzej Kała / 15.01.2013
komentarze: 0

nextgen

Dopiero co wczoraj pojawiły się ploteczki na temat zapowiedzi nowej generacji PlayStation w Maju, a już możemy przeczytać kolejne ciekawostki, które tym razem opublikował GameInformer w papierowym wydaniu magazynu. Co więc rzekomo szykują nam Sony i Microsoft?

Kiedy wielka premiera?

Według magazynu, obie firmy przygotują konferencje prasowe w stylu Apple, które miałyby się odbyć w okolicach GDC 2013 w Marcu. Możemy w nim przeczytać:

Dochodzą nas słuchy, że zarówno Sony jaki i Microsoft celują w specjalne konferencje prasowe w stylu Apple aby pokazać swoje nowe platformy w okolicach Game Developers Conference pod koniec Marca.

Do tej pory wszyscy obstawialiśmy wielką premierę na E3 2013, ale poniższe zdanie przedstawia ciekawy argument dlaczego miałyby się one odbyć wcześniej.

E3 w Czerwcu może i jest największą imprezą branżową, ale obie firmy chcą skierować całą uwagę na swoje platformy w dniu premiery.

Jak by nie patrzeć – ma to sens. W trakcie targów E3 ciężko byłoby przyćmić te premiery, jednak wielu ludzi będzie skupiało się na premierach gier, a dodatkowo panuje wtedy i tak spore zamieszanie. Tym oto sposobem premiera odbywająca się niezależnie od imprez gwarantuje skupienie całkowitej uwagi właśnie na niej.

Podobna sugestia odnośnie daty premiery sprzętu padła z ust Colina Sebastiana – analityka z firmy Baird, który w emailu wysłanym do inwestorów zasugerował, że

E3 2013 będzie najważniejszą konferencją dla branży gier od czasów Y2K, ale nadal spodziewamy się ze strony Sony i Microsoftu dedykowanych konferencji przed E3 poświęconych nowym platformom.

Cena

Pan Sebastian zasugerował również, że pułap cenowy nowych konsol powinien oscylować w okolicach $400 w dniu premiery. Nie ma się co czarować – pułap $400 – $500 to raczej max. ile w stanie będą zapłacić gracze. Wychodziłoby więc na to, że nowa generacja na starcie będzie kosztowała podobnie do obecnych konsol w dniu ich premier.

Czekacie na nowe konsole? Zamierzacie zakupić je w dniu premiery? Która z premier jest dla Was ważniejsza/ciekawsza – PS4 czy Xbox720?