Asset 3

Dead Island: Riptide – Deep Silver przeprasza za edycję „Zombie Bait”

Andrzej Kała / 16.01.2013
komentarze: 0

Dead Island: Riptide - Zombie Bait

Wczoraj mogliśmy zobaczyć nową edycję kolekcjonerską Dead Island: Riptide zawierającej zakrwawiony korpus kobiety ubrane w bikini. Momentalnie edycja ta spotkała się z krytyką nie tylko mediów ale również i fanów gry, którzy uważają ten pomysł za delikatnie mówiąc niesmaczny.

Wydawca Dead Island: Riptide – studio Deep Silver szybko zareagowało i przeprosiło za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

— Official Deep Silver (@deepsilver) styczeń 15, 2013

Z racji ograniczenia na Twitterze do 140 znaków, wypowiedź została opublikowana przy pomocy usługi TwitLonger.

Oświadczenie w sprawie edycji kolekcjonerskiej „Zombie Bait”

Najmocniej przepraszamy wszystkie osoby, które poczuły się urażone edycją „Zombie Bait” gry Dead Island: Riptide, zapowiedzianej na rynek europejski i australijski. Jak wiele innych firm, również studio Deep Silver posiada wiele biur w różnych krajach, stąd czasami pojawiają się inne edycje kolekcjonerskie w Ameryce, Europie, Australii i Azji.

Przy pracach nad ograniczoną ilością egzemplarzy edycji Zombie Bait podjęto decyzję o dołączeniu do gry korpusu kobiety zombie, które jest pocięte w sposób, w jaki gracze wielokrotnie traktowali zombie w pierwszej odsłonie serii Dead Island.

Bardzo żałujemy tej decyzji. Zbieramy obecnie opinie napływające zarówno od społeczności skupionej wokół Dead Island, jak i całej społeczności graczy w celu przedstawienia ich na wewnętrznych spotkaniach we wszystkich oddziałach Deep Silver.

Na obecną chwilę chcemy jeszcze raz najmocniej przeprosić społeczność skupioną wokół gry, fanów i całą branże a także zapewnić, że taka sytuacja więcej się nie powtórzy.

Nie wiadomo niestety na obecną chwilę czy edycja ta zostanie wycofana ze sprzedaży.

Studio Techland zareagowało bardzo krótko i stanowczo na zaistniałą sytuację całkowicie się od niej odcinając.

Drodzy gracze i fani Dead Island. Studio Techland nie posiadało żadnych informacji na temat zawartości limitowanej edycji Zombie Bait gry Dead Island: Riptide. Podobnie jak wszystkie inne wersje pudełkowe, została ona zaprojektowana i wykonana w całości przez globalnego wydawcę gry – Deep Silver, który wydał już oficjalne oświadczenie w tej sprawie i Techland nie będzie wystosowywał więcej komentarzy w tej sprawie.

Trochę szkoda, ze twórcy gry nie są informowani o wszelkich pomysłach, bo bardzo możliwe że ekipa Techlandu nie dopuściłaby do stworzenia tej edycji. Teraz pozostaje tylko zadane wcześniej pytanie – czy edycja zostanie wycofana ze sprzedaży?

W międzyczasie warto zastanowić się nad pierwszą pokazaną edycją kolekcjonerską noszącą nazwę Rigor Mortis, która nie tylko zawiera więcej gadżetów ale jest zdecydowanie lepiej przemyślana.