Asset 3

The Elder Scrolls Online – rzut okiem na sytuację w Tamriel

Andrzej Kała / 19.01.2013
komentarze: 0

The Elder Scrolls Online - Tamriel

Ekipa Zenimax Online przygotowała nowy materiał wideo zatytułowany Alliances at War, w którym Lawrence Shick – szef zespołu odpowiedzialnego za historię i świat Elder Scrolls, przybliza nam aktualną sytuację polityczną w Tamriel.

Trzy pakty rozmieszczone na obrzeżach kontynentu ostrzą sobie zęby na Cyrodiil – centralną krainę, będącą jednocześnie stolicą i siedzibą władcy Tamriel. Jest ona jednak również cenna ze względu na rewelacyjną pod uprawy ziemię. Każdy z paktów ma własne powody dlaczego chce podbić stolicę, jednak wszystkie je łączy jeden powód – utrzymująca się u władzy rodzina królewska jest słaba.

Rodzina królewska

The Elder Scrolls Online - Abun Tharn

Imperium jest słabe, jednakże jego przywódcy są bardzo przebiegli. Obecnie na tronie zasiada Clivia Tharn, córka Abnura Tharna, który jest również Imperialnym Magiem Bojowym Rady Starszych. Widząc zagrożenie dla Cyrodiil, Abnur zwraca się z prośbą o pomoc do Nekromanty Lorda Mannimarco by wraz z nim połączyć siły z Daedrycznym Światem władanym przez Molag Bala.

Kumoterstwo z Daedrami jest także kolejnym powodem, dla którego trzy przymierza chcą podbić Cyrodiil.

Daggerfall Covenant

The Elder Scrolls Online - Daggerfall Covenant

Chęć podbicia Cyrodiil przez członków tego przymierza sięga jeszcze jego historii, gdy przewodził nim Emeric. Z zamiłowania jest on historykiem i analizując karty historii odkrył (co nie jest jakimś zaskoczeniem), że kiedy Imperium jest silne w Tamriel panuje spokój. Samo Imperium jest ludzkim przedsięwzięciem, ale niestety ludzie obecnie sobie nie radzą, co oznacza że nadeszła pora aby to właśnie Daggerfall Covenant przejęło pałeczkę i powstrzymało elfów przed mieszaniem się w sprawy Imperium.

Ebonheart Pact

The Elder Scrolls Online - Ebonheart Pact

Członkowie Ebonheart Pact skupiają się bardziej na mistycznej stronie obecnych wydarzeń. Kiedy odkrywają, że istnieje poważne zagrożenie ze dla ich króla – Jorunna decydują się na mobilizację. Almalexia – jeden z niewielu bogów stąpających po Tamriel zauważa tę sytuację, a bliscy jej magowie i kapłani wspominają o zagrożeniu ze strony Molag Bala. Sytuacja, w której Imperium współpracuje z Molag Balem i Mannimarco nie może być tolerowana, co przeważa szalę i członkowie Ebonheart Pact decydują się na marsz na Cyrodiil.

Aldmeri Dominion

The Elder Scrolls Online - Aldmeri Dominion

Trzeci pakt – Aldmeri Dominion dowodzony jest przez elficką królową Ayernn. Do skierowania swoich mieczy w kierunku Cyrodiil skłaniają ją nie tylko powody polityczne, ale również (a może przede wszystkim) osobiste. Kiedyś Ayernn była poszukiwaczką przygód przemierzającą Tamriel. Wtedy też spotkały ją „nieprzyjemności” ze strony samego Abnera Tharna i widząc jego zepsucie wierzy, że nadeszła pora aby Elfy ponownie przejęły władzę i Złotą Wieżę, którą same wybudowały, przy okazji pozbywając się skłonnych do wojen i rozlewu krwi ludzi.

The Elder Scrolls Online

Każdy z paktów jak możecie zobaczyć powyżej ma swoje własne powody, które również znajdą odzwierciedlenie nie tylko w rozgrywce, ale i krainach z których będzie wywodził się nasz bohater. Jako gracz, będziemy mieli możliwość spróbowania każdego z trzech podejść, co jest jednym ze znaków rozpoznawczych świata Elder Scrolls. Nie ma w nim jednej słusznej ścieżki – każdy widzi świat ze swojej perspektywy i uznaje swoje racje za słuszne.

Materiał wideo, o którym wspominałem we wstępie możecie zobaczyć poniżej. Ogrom pracy włożony w warstwę fabularną i świat The Elder Scrolls Online jest powalający.