Asset 3

Disney zamyka studio Junction Point – twórców Epic Mickey 2: The Power of Two

Andrzej Kała / 30.01.2013
komentarze: 0

Epic Mickey 2: The Power of Two

Ciekawie zapowiadający się projekt Epic Mickey 2: The Power of Two studia Junction Point najwyraźniej nie przypadł do gustu nie tylko recenzentom, ale również i graczom. Gra sprzedała się gorzej niż poprzedniczka, więc decyzja o zamknięciu studia Junction Point przez Disneya nikogo nie powinna zaskakwiać.

W wydanym oświadczeniu możemy przeczytać:

Konieczność poinformowania naszych zespołów o zmianach w organizacji naszej dywizji odpowiedzialnej za gry, wliczając w to konieczność zamknięcia studia Junction Point, była dla nas smutną koniecznością. Zmiany te są częścią naszych długofalowych starań adaptowania się do zmieniających się warunków rynkowych.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Warrenowi Spectorowi oraz całej ekipie Junction Point za ich wkład w Disneya poprzez gry Epic Mickey oraz Epic Mickey 2.

Zawsze miło przeczytać takie słowa, ale niestety prawa rynku są nieubłagane. Epic Mickey, które ukazało się tylko na Nintendo Wii sprzedało się lepiej niż Epic Mickey 2, które zaatakowało wiele platform – PC, PS3, Xbox360, Wii i WiiU.

Ciekaw jestem czym zajmie się teraz Warren Spector.