Asset 3

Killzone: Mercenary – seria debiutuje na PS Vita

Andrzej Kała / 31.01.2013
komentarze: 0

Killzone: Mercenary

Seria Killzone, będąca jednym z flagowych tytułów na PS3 zmierza dużymi krokami w kierunku PS Vita. Jest to zupełnie nowa odsłona przygotowana specjalnie na przenośną kosnolkę, wykorzystująca jednak znany silnik napędzający serię Killzone.

Akcja Killzone: Mercenary rozpoczyna się tuż po wydarzeniach znanych z pierwszej odsłony serii i pozwoli nam wziąć udział w wydarzeniach znanych z kolejnych odsłon jako najemnik Arran Danner. Nasz protagonista jest byłym żołnierzem UCA, który obecnie wykonuje płatne zlecenia zarówno od ISA jak i Hellgastów.

Killzone: Mercenary

Danner przyjmuje całkiem typowe zlecenie, w którym jego zadaniem jest ewakuacja ambasadora Vektan. Niestety nie wszystko idzie jak powinno i szybko okazuje się, że rezultat trwającej wojny zależy od losu młodego syna ambasadora. Obie strony konfliktu coraz bardziej desperacko starają się dotrzeć do młodzieńca, a nasz protagonista zaczyna się zastanawiać czy zwycięstwo jest warte oferowanej ceny.

Gra została podzielona na dziewięc misji dla jednego gracza, z których każda trwa ok. godzinę. Ukończenie danej misji odblokowuje dodatkowe wyzwania z nią związane. Tryb multiplayer natomiast zawiera sześć map skrojonych pod ośmiu graczy, którzy będą mogli poszaleć w trzech rodzajach rozgrywki wliczając w to najpopularniejszy – Warzone.

W trakcie rozgrywki, zarówno w kampanii jak i w trybie multiplayer, przez cały czas jesteśmy oceniani i od naszych poczynań zależy jak wysoką wypłatę otrzymamy na koniec. Wspomniane fundusze możemy następnie wydać na sprzęt i bronie do wykorzystania zarówno w trybie multiplayer jak i w kampanii.

Premierę zaplanowano na 17.09.2013r. na PS Vita