Asset 3

WordTrap Dunegon – kolejny projekt polskiego studia Crunching Koalas

Andrzej Kała / 31.01.2013
komentarze: 0

WordTrap Dungeon

Polskie niezależne studio Crunching Koalas pochwaliło się drugim projektem, który nosi tytuł WordTrap Dungeon. Gra jest ciekawym połączeniem gry słownej, w stylu Scrabble oraz klasycznego dungeon crawlera z widokiem z pierwszej osoby.

Zasady gry

WordTrap Dungeon

Przemierzamy lochy z magiczną księgą w jednej ręce, posiadającą losowy zestaw liter, z których należy układać słowa. W zależności od długości słowa, użyte przez nas zaklęcie ma większą bądź mniejszą moc. Czas ma tutaj bardzo duże znaczenie, bo przeciwnicy pomimo otrzymywanych obrażeń cały czas będą starali się nas atakować.

Jak mogę zagrać w wersję pre-alpha?

Podobnie jak w przypadku Mousecrafta, studio Crunching Koalas oferuje dostęp do wczesnej wersji gry wszystkim osobom, które biorą udział w programie Beta. Obecnie zapisało się do niego już ponad 2000 osób! Macie ochotę spróbować swoich sił?

Wystarczy wskoczyć na http://beta.crunchingkoalas.com i zarejestrować się w programie.

Gameplay

Studio zamieściło na swoim kanale YouTube również krótki gameplay z wersji pre-alpha.

Co w pełnej wersji gry?

WordTrap Dungeon

Spędziłem trochę czasu z obecną wersją pre-alpha i podobnie jak w przypadku Mousecraft, nowa produkcja studia Crunching Koalas ma spory potencjał i biorąc pod uwagę jak wczesna jest to wersja – gra prezentuje się naprawdę dobrze.

Pozostaje jednak pytanie – co w pełnej wersji gry? Pozwolicie, że zacytuję tutaj tworców:

  • 2 tryby rozgrywki: Story, który opowie nam historię młodego maga, uwięzionego w magicznej wieży oraz Arena, gdzie gracze będą starali się pokonać jak największą liczbę potworów w tzw. trybie endless.
  • prosty system RPG zawierającystatystyki, poziomy doświadczenia, ekwipunek oraz masę „loot’u
  • różne rodzaje lochów rojące się od różnych typów przeciwników, zaczynając od standardowych „lochowych” stworzeń (szczurów, nietoperzy i beholderów), kończąc na unikalnych dla każdego rodzaju lochów, bossach.

Na czym zagramy w WordTrap Dungeon?

WordTrap Dungeon

Przygotowywanie wersji na platformy PC, Linux i Mac (drugi kwartał 2013r.) nie jest specjalnie zaskakujące, ale ogromny ukłon za przygotowywanie wersji na konsolę OUYA, która zaplanowana jest również na drugi kwartał 2013r! Chłopaki nie wykluczają również platform mobilnych, choć na obecną chwilę to dalekie plany.