Asset 3

Special Forces: Team X – nowa produkcja autorów serii Blacklight

Andrzej Kała / 4.02.2013
komentarze: 0

Special Forces: Team X

Ekipa Zombie Studios pracuje od dłuższego czasu nad nowym projektem, którym ma być strzelanina Special Forces: Team X. Do tej pory umknęła mojej uwadze, ale bardzo możliwe że szykuje nam się ciekawa strzelanina TPP, która posiada ciekawy mechanizm generowania map.

Czym właściwie jest Special Forces: Team X

Jest to strzelania z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, skupiająca się w całości na trybie multiplayer. Jednocześnie w rozgrywce może brać udział od 2-4 zespołów, więc współpraca zespołowa jest tutaj absolutnie konieczna.

Co wyróżnia ten tytuł na tle innych strzelanin tego typu oprócz przyjemnej dla oka grafiki w technologii cell shadingu, przypominającej choćby gry z serii Borderlands, jest ciekawy system generowania map.

Każda runda rozgrywana jest na tej samej mapie, jednak wszystkie jej elementy są generowane losowo! Według zapewnień twórców system ten potrafi wygenerować 100 różnych map na podstawie głosowania graczy, co jest imponującą liczbą a generowanie nowej mapy w przypadku każdej rundy zapewni powiew świeżości na naprawdę długi czas.

Co z rozgrywką?

Gra będzie zawierała takie klasyki jak team deathmatch, capture point i capture the flag a także dwa zupełnie nowe tryby, z których jeden zawierał będzie cel o wysokiej wartości, natomiast rozgrywka w drugim będzie opierała się o specjalne strefy. Będziemy mieli również możliwość modyfikowania wyglądu naszej postaci, a arsenał używany do eliminacji przeciwników ma być realistyczny.

Special Forces: Team X otrzyma także dedykowane serwery.

Poniżej możecie zobaczyć ciekawy materiał wideo, w którym ekipa Zombie Studios opowiada nieco szerzej o swojej produkcji.

http://www.youtube.com/watch?v=TOTvxUp6VeI

Premiera

Premiera Special Forces: Team X zaplanowana jest na 06.02.2013r. na PC i Xbox360. Tradycyjnie już w przypadku konsoli Microsoftu gra pojawi się w usłudze Xbox Live Arcade natomiast wersja PC będzie sprzedawana poprzez Steam.