Asset 3

Wiedźmin 3 – kolejna porcja informacji i krótki materiał wideo

Andrzej Kała / 5.02.2013
komentarze: 0

Wiedźmin

Dziś z samego rana dowiedzieliśmy się, że Wiedźmin 3 trafił na okładkę nowego numeru Gameinformera. To jednak nie koniec wiadomości na temat tej produkcji. Magazyn opublikował również krótki materiał wideo, w którym możemy posłuchać twórców opowiadających o Wiedźminie 3, a także zobaczyć nieco artworków.

Co więc wiemy już na temat Wiedźmina 3?

Na początek kilka suchych faktów z porannego wpisu:

  • Świat większy o 20% niż w Elder Scrolls V: Skyrim
  • Dotarcie z jednego końca na drugi na koniu to 30-40 min. jazdy
  • Gra oparta będzie o silnik Red Engine 3
  • Geralt odzyska pamięć
  • Geralt ma już dosyć walki za wszystkich dookoła
  • Brak podziału na akty/rozdziały
  • W grze znajdziemy wszystko – od rozwiązywania zagadek po zabijanie potworów
  • Gra pojawi się na wszystkich konsolach z górnej półki

Historia

Studio CD Projekt RED zamierza tym razem skupić się bardziej na osobistej historii Geralta. Jak pamiętacie – w Wiedźminie 2 bardzo silny był wątek polityczny. Tytuł The Wild Hunt bardzo kojarzy mi się z Dzikim Gonem znanym z książek (i nie tylko), a patrząc na zaprezentowaną rano okładkę gameinformera odnoszę wrażenie, że obok Geralta na koniu podąża Ciri.

Mimo to w grze pojawi się zagrożenie nie tylko dla naszego bohatera i jego bliskich, ale również dla całego Świata.

Otwarty świat

Już podczas prezentacji silnika Red Engine 3 studio bardzo duży nacisk kładło na informacje o łatwości tworzenia otwartego świata. W przypadku Wiedźmina 3 otrzymamy świat większy niż w przypadku Elder Scrolls V: Skyrim, po którym będziemy mogli się swobodnie poruszać. W teorii w Wiedźminie 2 również mieliśmy w miarę otwarty świat, ale jednakże był on ograniczony dosyć mocno w ramach aktualnie rozgrywanego aktu.

Otwarty świat pozwoli również na wprowadzenie zupełnie nowego rodzaju zadań – zabijania potworów. Jak wiemy choćby z książek, których bohaterem jest Geralt – Wiedźmini na chleb zarabiają zabijaniem naprzykrzających się mieszkańcom osad potworów. Zadania ta zapewne nie będą specjalnie wyszukane, ale idealnie wkomponowują się w świat Wiedźmina.

Kiedy i na jakie platformy

Możemy śmiało założyć, że skoro premiera gry zaplanowana jest na 2014r. to docelowymi platformami będzie PC oraz nowa generacja konsol. To by dodatkowo idealnie pokrywało się z ostatnimi informacjami na temat silnika Red Engine 3. Wygląda na to, że Wiedźmin 3 będzie pierwszym projektem zbudowanym w oparciu o ten silnik.

Studio CD Projekt RED bardzo wysoko również ceni sobie niezależność, dzięki której jest w stanie stworzyć dla fanów grę taką jakiej oczekuję, a nie jaką narzuci im wydawca. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że nagle Geralt stanie się rudowłosym osiłkiem, czy innych niedorzeczności.

Zakończenie trylogii

Trzecia odsłona przygód Geralta będzie zarazem zakończeniem trylogii, więc CD Projekt RED bardzo ambitnie podchodzi do tego projektu. Jestem jednak pewien, że warto będzie poczekać jeszcze ponad rok na premierę, bo skończony produkt zapewni nam zabawy na wiele, wiele godzin.