Asset 3

Kolejna porcja ploteczek na temat nowego Xboxa!

Andrzej Kała / 7.02.2013
komentarze: 0

Xbox

Wszyscy lubimy ploteczki, więc pora na kolejną dawkę, tym razem prosto z magazynu EDGE. Magazyn potwierdził konfigurację sprzętową Xbox720, która pojawiła się już wcześniej ale przekazał także kilka nowych ciekawostek. Skupmy się zatem na nowinkach.

Stałe połączenie z internetem

Według najnowszych ploteczek połączenie to miałoby być wykorzystywane do uniemożliwiania uruchamiania gier kupionych z drugiej ręki. Informacja ta wzbudza sporo kontrowersji, bo jednak umówmy się – nowe gry w dniu premiery nie są tanie, ale z drugiej strony – czy naprawdę Microsoft i twórcy gier uważają, że to poprawi sytuację rynku?

Dla mnie dosyć logiczne jest to, że jeśli w konsoli znajdzie się napęd Blu-Ray, który skutecznie ograniczy możliwości „piracenia” gier to nie ma najmniejszego sensu stosować jeszcze bardziej rygorystycznych rozwiązań. Przykład kolejnych porażek Ubisoftu pokazał, że nadmierne szaleństwo z DRM może mieć wręcz odwrotny skutek.

Wracając jednak do tematu – jeśli gracze zostaną zmuszeni do zakupienia nowych gier to przecież oczywistym jest, że będą czekali na spadki cen i ilość osób kupujących gry w dniu premiery tak naprawdę nie ulegnie zmianie (bądź spadnie w ramach wszelkiego rodzaju bojkotów). W końcu ludzie nie będą nagle w magiczny sposób mieli większych zapasów gotówki.

Co więcej – ten problem jest praktycznie marginalny w przypadku gier na PC, więc podejrzewam że również wiele osób skieruje swoją uwagę na tę platformę i totalnie oleje nową generację konsol. Już teraz wersje PC są tańsze (poważnie!), a jak dołożymy do tego platformę STEAM zasypującą nas promocjami to sprawa wydaje się być prosta.

Tak, wiem że PC dorównujący mocą nowym konsolom kosztuje sporo pieniędzy, ale wiele osób może go wykorzystać także do pracy bądź nauki, co jakby łagodzi ten koszt.

Zatem moim zdaniem jest to kompletna bzdura i plotka, która nie będzie niczym więcej niż plotką.

Kinect w zestawie

Xbox720 - Kinect 2

To nie jest może super nowość i zaskoczenie, ale patrząc na koszt zakupu obecnie dostępnej wersji Kinecta jakoś ciężko mi uwierzyć, że Microsoft chciałby ryzykować wyższą cenę wejściową. Możliwe jednak, że udało im się obniżyć koszty produkcji samej konsoli, a kto wie – może i Kinecta dzięki czemu jest szansa że zmieszczą się z całym zestawem w okolicach 1200-1400zł.

Osobiście wolałbym jednak niższą cene konsoli, lub do wyboru zestaw bez tego urządzenia chyba że Kinect 2.0 nie będzie wymagał aż tyle przestrzeni do poprawnego funkcjonowania.

Czekamy!

Nadal brakuje choćby najdrobniejszego potwierdzenia ze strony Microsftu, czy jakichkolwiek oficlajnych informacji w ogóle. Zbliża się jednak wielka prezentacja Sony mam więc nadzieję, że jakieś konkretne informacje na temat Xbox720 też się pojawią.