Asset 3

Nowe Call of Duty już w czwartym kwartale 2013r.

Andrzej Kała / 8.02.2013
komentarze: 0

Call of Duty Online

Najpierw Ubisoft „zaskoczył” nas informacją o premierze kolejnej odsłony serii Assassin’s Creed, a teraz Activision uderza z zaskoczenia informacją o wypuszczeniu kolejnej odsłony Call of Duty pod koniec tego roku. Nikt się tego nie spodziewał prawda?

Eric Hirshberg podczas rozmowy z inwestorami przedstawił całkiem ciekawe stanowisko Activision Publishing:

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi posunięciami, planujemy premierę kolejnej odsłony Call of Duty na czwarty kwartał tego roku, jednocześnie zdając sobie sprawę że sprzedaż będzie słabsza niż w zeszłym roku.

Wygląda więc na to, że firma wyciąga wnioski ze sprzedaży Modern Warfare 3, która rozeszła się w gigantyzcnym nakładzie, jednak nie dorównując a tym bardziej nie przebijając sprzedaży Call of Duty: Black Ops 2.

CEO Activision, Bobby Kotick określił rok 2012 „najlepszym rokiem w historii Activision” jednocześnie zaznaczając, że „firma spodziewa się spadku przychodów w stosunku do wyniku z 2012r.” podając jako powód „trudne warunki ekonomiczne na świecie” oraz „zmianę generacji konsol”.

W międzyczasie trwają również prace nad dwoma innymi, dużymi projektami pod skrzydłami ActivisionCall of Duty Online tworzonym przez studio Tencent oraz Destiny powstającym w zaciszu Bungie. Oba te projekty nie były jednak uwzględnione w planach na ten rok.