Asset 3

Dreamfall Chapters – kolejna odsłona The Longest Journey trafiła na Kickstartera

Andrzej Kała / 10.02.2013
komentarze: 0

Dreamfall Chapters

The Longest Journey to kapitalna przygodówka, której premiera odbyła się w 1999r. Druga odsłona serii pojawiła się aż siedem lat później i choć Dreamfall zebrało kilka batów za sterowanie, to warstwa fabularna nadal trzymała bardzo wysoki poziom. To czy ukaże się trzecia część serii zależy teraz w dużej mierze od fanów.

W serwisie Kickstarter pojawił się bowiem projekt Dreamfall Chapters: The Longest Journey dzięki któremu będziemy mogli jeszcze raz powrócić do światów Stark i Arkadii. Autorzy – studio Red Thread Games zapewniają nas, że w odsłonie tej nie tylko poznamy dalsze losy Zoe Castillo, która była bohaterką drugiej odsłony serii ale także April Ryan.

Dreamfall

W Dreamfall Chapters: The Longest Journey wcielimy się także w trzecią postać, choć nie zostało określone kim ona będzie. Napotkamy podczas rozgrywki również znane lokacje i postaci z poprzednich części gry. Trzecia odsłona serii zakończy również Cykl Senny, który rozpoczął się w Dreamfall.

Jeśli przygodówki są choć odrobinę bliskie Waszemu sercu, a nie mieliście wcześniej okazji ukończyć ani The Longest Journey ani Dreamfall to gorąco polecam nadrobić te zaległości.

Dreamfall

Premiera zaplanowana jest na PC na 11.2014r zakładając, że zbiórka funduszy poprzez Kickstartera zakończy się sukcesem. Potrzebna kwota to $850 000 ale optymistyczna wiadomość jest taka, że zebrano na obecną chwilę ponad $510 000 a do końca zbiórki został jeszcze prawie miesiąc.