Asset 3

Resident Evil: Revelations zmierza na PC, PS3, Xbox360 i Nintendo Wii U

Andrzej Kała / 14.02.2013
komentarze: 0

Resident Evil: Revelations

Biję się w pierś, bo informacja ta totalnie mi umknęła wcześniej ale Resident Evil: Revelations zmierza na PC, PS3, Xbox360 i Nintendo Wii U. Pierwotnie gra ukazała się na Nintendo 3DS, ale na szczęście przeniesienie jej na duże konsole to nie tylko lepsza grafika, ale także nowa zawartość.

Jak wspomniałem gra otrzyma lepszej jakości grafikę w HD, wliczając w to ulepszone oświetlenie a także dźwięk, który ma zapewnić nam gęsią skórkę. Nie samą oprawą jednak człowiek żyje i Capcom zamierza oprócz tych szlifów zaserwować nam także nową zawartość.

Najwięcej zmian trafi do trybu Raid Mode, w którym naszym zadaniem jest stawianie oporu kolejnym falom zombie (brzmi znajomo, prawda?). Tryb ten zadebiutował w pierwotnej wersji na Nintendo 3DS, a w nowej wersji otrzymamy dodatkowo nowe bronie, nowe zestawy umiejętności a przede wszystkim dodatkowe postaci, wśród których znalazł się także Hunk.

Premiera gry zaplanowana jest na 24.05.2013r., a gra ukaże się również w dystrybucji cyfrowej tego samego dnia na PS3 (€49,99) oraz PC (€39,99). Planowane są również cyfrowe wersje gry na Xbx360 i WiiU, ale nie podano póki co daty premiery tych wersji.