Asset 3

Wiedźmin 3 – nieco informacji o warstwie fabularnej

Andrzej Kała / 14.02.2013
komentarze: 0

Wiedźmin 3 - Wywiad Gameinformera

W wywiadzie udzielonym magazynowi Gameinformer, Marcin Blacha i Borys Pugacz Muraszkiewicz zdradzają nieco informacji na temat warstwy fabularnej Wiedźmina 3. Zobaczmy więc na czym polega bardziej osobista historia Geralta, która ma być motorem napędowym trzeciej odsłony serii.

Wielka polityka

Wiedźmin 2 - Kingslayer

Gra rozpoczyna się pół roku po wydarzeniach z Wiedźmina 2. Nasz bohater – Geralt odzyskał pamięć i rozpoczyna poszukiwania bliskich. Sporo zmian zaszło również w polityce – Armia Nilfgaardu przekroczyła północną granicę i rozpoczęłą podbój. Zabójca Królów – Letho, zdołał osłabić krainy północy zabijając Foltesta i Demawenda. Niestety krainy te bez władców nie były w stanie w żaden sposób stawić oporu najeźdźcy.

Obecnie jednak armia zatrzymała się, a pozostałe państwa północy starają się odeprzeć ją spowrotem do Nilfgaardu. Atmosfera jest delikatnie mówiąc napięta.

Wątek osobisty

W grze nie pojawi się żaden demon, ani żadne „wielkie zło” zagrażające całemu światu – tę rolę skutecznie pełni całkiem rzeczywista armia Nilfgaardu, natomiast będziemy mimo wszystko musieli stawić czoła osobistym demonom Geralta. Owszem, Dziki Gon stanowi zagrożenie praktycznie dla wszystkich ludzi, ale gra skupiać ma się bardziej wokół osobitego wątku Wiedźmina.

Wiedźmin 2 - Triss Merigold

Geralt w Wiedźminie 3 to już dojrzały mężczyzna, który ma za sobą fazę szukania przygód i marzy o ustatkowaniu się. Spory nacisk będzie również kładziony na warstwę emocjonalną, Bliska naszemu bohaterowi jest Triss Merigold, ale w najnowszej odsłonie pojawi się jeszcze jedna osoba z jego przeszłości wprowadzając sporo zamieszania. Możemy się domyślać, że chodzi tutaj o Yennefer, ktora jest jego bratnią duszą.

Przyjaciele

Wiedźmin 2 - Iorweth

Pojawią się także innne postaci znane z poprzednich części Wiedźmina, ale czasy się zmieniły podobnie zresztą jak i owe postaci. Jako przykład podano Iorwetha, który już nie należy do Scoia’tael. Przez panującą wojnę i śmierć króla, Temeria przestała praktycznie istnieć, a Roche nie jest już człowiekiem Foltesta.

Będzie się działo

Nie mogę się już doczekać premiery Wiedźmina 3. Jestem więcej niż pewien, że CD Projekt RED będzie w stanie zaserwować nam kapitalne zakończenie tej trylogii. Podoba mi się skupienie na osobistym wątku Geralta, a jednocześnie zwracanie sporej uwagi na warstę polityczną świata.

Na koniec jeszcze mały spoiler dla tych co nie grali – końcówka Wiedźmina 2 (końcówka samego zakończenia) wprowadzająca w aktualną sytuację polityczną, która będzie przedstawiona w Wiedźminie 3.

Materiał ten nie zawiera jednak żadnych spoilerów związanych z samym Geraltem ani jego wątkiem.