Asset 3

Tak wygląda kontroler do PS4?

Andrzej Kała / 15.02.2013
komentarze: 0

Playstation

Na początku lutego zrobiliśmy sobie małe podsumowanie ploteczek na temat Playstation 4. Znalazły się tam również informacje na temat samego kontrolera, który prawdopodobnie otrzyma kilka sporych zmian. Wczoraj pojawiło się zdjęcie kontrolera, którego wygląd całkiem nieźle pasuje do opisu.

PS4 - Kontroler

Przypomnijmy sobie także opis tego kontrolera:

Wielokrotnie już pojawiły się informacje o umieszczeniu przez Sony na nowym kontrolerze panelu dotykowego. Nie jest powiedziane jaki będzie jego ostateczny kształt, ale wątpię aby firma zrezygnowała z charakterystycznego projektu i przynajmniej części, które gracze będą trzymać w rękach pozostaną niezmienione. Panel natomiast, wzorowany na panelu umieszczonym w tylnej części PS Vita, ma zastąpić środkową część, na której do tej pory były umieszczone przyciski start i select.

Pojawi się także nowy przycisk – Share, dzięki któremu będzie można w prosty sposób podzielić się screenshotami oraz materiałem wideo zawierającym ostatnie 15 minut akcji.Sony dodatkowo zarzeka się, że nagrywanie tego materiału nie będzie miało żadnego wpływu na moc obliczeniową konsoli. Użytkownicy będą mieli możliwość obróbki tych materiałów, a następnie umieszczenia ich w internecie.

Pojawiły się także wspominki o technologii biometrycznej, która miałaby zczytywać np. temperaturę ciała gracza czy jego tętno, ale na ten temat informacji było najmniej.

Powyższy opis w miarę pokrywa się z tym, co możemy zobaczyć na zdjęciu, choć sam nie wiem czy ta czarna szybka akurat może skrywać panel dotykowy. Od razu rzuca się w oczy jednak nieco inne niż do tej pory wyprofilowanie części, za którą kontroler będzie trzymany – wydaje się być nieco masywniejsza i mieć nieco bardziej obły kształt.

Sam kontroler wpięty jest również w całkiem spore „pudło”, które najprawdopodobniej jest devkitem PS4. Zdjęcie oczywiście może być fotomontażem, bądź sam kontroler zwykłą atrapą ale z drugiej strony – wygląda na całkiem prawdziwy.