Asset 3

DriveClub – pierwsze wyścigi zapowiedziane na Playstation 4

Andrzej Kała / 21.02.2013
komentarze: 0

Drive Club

Ekipa Evolution Studios pokazała wczoraj po raz pierwszy grę, która od dawna już chodziła im po głowie i którą chcieli stworzyć. DriveClub to wyścigi, w których nacisk kładziony jest na opcje społecznościowe – kluby samochodowe, wyzwania, granie ze znajomymi.

Podczas prezentacji spory nacisk kładziony był stronę wizualną gry. W DriveClub ilość szczegółów na samochodzie osiąga kolejne poziomy absurdu – widoczne będą drobne zacieki lakieru jeśli takie były obecne na wzorcowym samochodzie na podstawie którego dany model był odtworzony, każdy z elementów – od nadkola, przez klatkę czy amortyzator ma prawdziwe właściwości fizyczne – wagę, trwałość itp. Twórcy posunęli się nawet do odtworzenia faktury dywaników i tapicerki wewnątrz samochodu.

Wracając jednak do elementów społecznościowych, w grze mamy otrzymać możliwość zakładania klubów, a następnie rywalizowania z innymi graczami poprzez tworzenie wyzwań. Możliwe będą zarówno pojedynki całych klubów jak i poszczególnych kierowców. Co więcej – ustalanie takich eventów będzie możliwe także z poziomu tabletu bądź smartfona.

Prawdę powiedziawszy wielkiej rewolucji tutaj nie ma, może poza nieziemskim przywiązaniem do szczegółów w przypadku modeli samochodów, ale DriveClub zapowiada się na całkiem solidną pozycję. Z drugiej strony ta gra powstaje już 10 lat…

Poniżej znajdziecie pełną prezentację tego tytułu na wczorajszej konferencji.