Asset 3

Shuhei Yoshida wyjaśnia dlaczego tak naprawdę nie pokazano Playstation 4

Andrzej Kała / 23.02.2013
komentarze: 0

Playstation 4

Podczas konferencji prasowej pokazano wiele rzeczy – trochę sprzętu, trochę nowych rozwiązań w chmurze, a nawet trochę gier. W tym wszystkim jednak zupełnie na bok zepchnięto samą konsolę Playstation 4, której nie było nam dane zobaczyć. Dlaczego? Szef Sony Worldwide Studios – Shuhei Yoshida wyjaśnił tę zagadkę.

Na początek sypnął żarcikiem „dlaczego Was to tak obchodzi?”, ale przyciśnięty przez Kotaku pośpieszył z wyjaśnieniami.

O mały włos byłoby zupełnie odwrotnie. Planując to wydarzenie, oczywiście dyskutowaliśmy na temat tego, co powinniśmy pokazać i o czym powinniśmy mówić.

Jeśli chodzi o DualShock 4, chcieliśmy przeprowadzić demonstrację na żywo. Wtedy też dotarło do nas, że musimy pokazać kontroler, bo byłoby dziwnie go nie pokazać jeśli osoba na scenie właśnie gra na żywo. Oprócz tego jest jeszcze przycisk share, który jest fundamentem projektu Playstation 4. Bardzo chcieliśmy wyjaśnić, co udało nam się zrobić z kontrolerem DualShock 4, ale jeśli chodzi o sam system… chcemy zachować coś na później. Inaczej już byście się znudzili.

Sprawa zatem się „rypła” – Sony nie ma jeszcze zaprojektowanego wyglądu konsoli, a przynajmniej nie w ostatecznej wersji. Zapewne kolejną porcję wielkiego szoł zobaczymy na targach E3 2013r.