Asset 3

Deus Ex: Human Defiance – taki tytuł będzie nosił film oparty o uniwersum Deus Ex

Andrzej Kała / 3.03.2013
komentarze: 0

Deus Ex: Human Defiance

Od jakiegoś czasu wiemy już, że powstanie film oparty o świat Deus Ex: Human Revolution. Kilka dni temu w sieci pojawił się nowy tytuł – Deus Ex: Human Defiance, który z początku był uważany za tytuł kolejnej gry ale w rezultacie okazuje się że tak właśnie będzie zatytuowany film.

Deus Ex: Human Defiance będzie produkowało studio CBS Films, natomiast w roli reżysera pojawi się Scott Derrickson, który ostatnio miał okazję pracować m.in. nad Egzorcyzmem Emily Rose. C. Robert Cargill, z którym Derrickson miał okazję pisać scenariusz do Sinister pomoże mu także w przygotowaniu scenariusza tej produkcji.

Co ciekawe, o ile gra będzie osadzona w uniwersum Deus Ex: Human Revolution a głównym bohaterem będzie Adam Jensen, to jednak twórcy skupiają się bardziej na stworzeniu filmu cyberpunkowego, a nie adaptacji gry. Mają oni świadomość tego, że bezpośrednie adaptacje gier jak do tej pory się nie udawały.

W wywiadzie dla Crave Online, Cargill zdradził jeszcze jedną ciekawostkę na temat tej produkcji

Chcemy się oderwać od kanonów i tworząc ten film inspirujemy się takimi tytułami jak District 9, Looper czy Incepcja.

Trzymam kciuki za tę produkcję, bo póki co rysuje nam się ciekawy cyberpunkowy film z ciężką atmosferą, co brzmi zdecydowanie lepiej niż bezpośrednia adaptacja Deus Ex: Human Revolution.