Asset 3

Dreamfall Chapters – nowy, kapitalny zwiastun i data premiery

Andrzej Kała / 5.03.2013
komentarze: 0

Dreamfall Chapters

Zbiórka funduszy na Kickstarterze idzie wyśmienicie – już teraz w pełni sfinansowano produkcję Dreamfall Chapters, a do końca pozostały jeszcze cztery dni. Studio Red Thread Games uraczyło nas pierwszym zwiastunem tej produkcji, ale to nie wszystko – czas nadrobić też nieco zaległości.

Pierwszy gameplay

Na początek rzućmy okiem na pierwszy gameplay z Dreamfall Capters, który został pokazany już chwilę temu i pochodzi z mocno wczesnej wersji alpha, ale pokazuje że studio Red Thread Games nie zbiera kasy na projekt będący tylko zapiskami w notesie, tylko faktycznie pracuje nad dostarczeniem tej gry i już coś zaczyna się rodzić.

Kickstarter

Platforma ta kapitalnie sprawdza się dla tej produkcji – studio potrzebowało $850.000 aby móc spokojnie stworzyć Dreamfall Chapters, ale już teraz – na cztery dni przed zakończeniem zbiórki dobiliśmy do kwoty $1.196.188, prawie o prawie 50% więcej niż potrzeba!

W międzyczasie autorzy pokazywali nam głównie materiały, na których mogliśmy zobaczyć Arkadię natomiast kraina Stark była owiana tajemnicą. Pod koniec lutego zdecydowano się jednak zaprezentować nam Europolis.

Dreamfall Chapters na Kickstarterze.

Streach Goals

Na Kickstarterze większość projektów ma definiowane tzw. Strech Goals, które są powiązane kolejnymi pułapami kwotowymi. Zobaczmy jakie dodatkowe cele udało się osiągnąć w przypadku Dreamfall Chapters.

 • $900.000 – Apples and Penguins
  Gra doczeka się dodatkowo wersji na Mac OS oraz Linuxa!
 • $950.000 – The Loremaster
  Podczas rozgrywki będziemy mogli odnajdywać stare księgi i zwoje, których zbieranie pomoże odbudować zasoby Wielkiej Biblioteki Marcurii. Dzięki tym przedmiotom jeszcze lepiej poznamy historię świata gry.
 • $1.000.000 – A Longer Journey
  W grze pojawią się dodatkowe lokacje i przygody zarówno w Arkadii jak i świecie Stark, dzięki czemu ukończenie jej naturalnie zajmie nam jeszcze więcej czasu.
 • $1.050.000 – Mystery is important, Seniorita
  Uzyskamy dostęp do House of All Worlds, który będziemy mogli swobodnie zwiedzać.
 • $1.100.000 – Storytime
  Do gry dołączona będzie interaktywna opowieść, która pozwoli nam nadrobić zaległości zakładając że nie mieliście styczności z poprzednimi odsłonami serii
 • $1.150.000 – A richer World
  Otrzymamy jeszcze obszerniejszą ścieżka dźwiękowa, a w grze pojawi się dodatkowo galeria

Pierwszy zwiastun

Na deser zostawiłem sobie to co najepsze, czyli pierwszy zwiastun Dreamfall Chapters. Do premiery pozostały jeszcze prawie dwa lata niestety, ale myślę że warto będzie poczekać. Fani gier przygodowych (i nie tylko oni) powinni zapisać sobie datę 11.2014r.