Asset 3

Call of Duty: Black Ops 2 otrzyma mikrotransakcje

Andrzej Kała / 12.03.2013
komentarze: 0

Call of Duty: Black Ops 2

Już dziś Call of Duty: Black Ops 2 otrzyma łatkę naprawiającą kilka drobiazgów, ale już jutro wersja na Xbox360 otrzyma mikrotransakcje. Zanim chwycicie za widły i wyrzucicie przez okno swoje egzemplarze, przeczytajcie co obejmą tak naprawdę te płatności.

Jeśli ktoś z Was obawiał się, że przy pomocy mikropłatności będzie w stanie uzyskać jakąś przewagę nad przeciwnikami bądź poprzez unikanie ich będzie cały czas obrywał, to nie ma obaw – wprowadzenie mikropłatności nie będzie miało wpływu na rozgrywkę.

Płatnościami objęte będą wyłącznie aspekty wizualne naszych postaci. Przykładowo – zestaw wizualny dla broni, który obejmuje skórkę dla samej broni, kartę gracza a także trzy dodatkowe wzory dla celowników Reflex, EO Tech oraz ACOG. To wszystko będzie kosztowało 160 MSPoints, a jeden z pokazanych zestawów ma umożliwić owinięcie broni… boczkiem.

Będzie można również dokupić dodatkowe sloty na definiowane przez siebie klasy postaci, zwiększając w ten sposób maksymalną ich ilość do 20, to wszystko za cenę kolejnych 160 MSPoints. Zwiększa się wtedy również miejsce na multimedia – dodatkowe 20 emblematów, 40 screenshotów i 32 wideoklipy.

Dodatkowo wszyscy otrzymają za darmo mapę Nuketown 2025.

Ciekawe czy pomysł chwyci. Do mnie nigdy specjalnie nie przemawiały takie bajery, ale być może profesjonalni gracze się skuszą – szczególnie na dodatkowe sloty. Mikropłatności pojawią się na pozostałych platformach w późniejszym czasie.