Granie na wspólnym ekranie
Najlepszym sposobem i zaraz najtańszym, sposobem na rozgrywke multiplayer jest opcja podzielonego ekranu zwana splitscreen. Nie ma to jak poprztykać na jednym ekranie, z kolegą w wyścigi czy też w trybie kooperacji wymordować dziesiątki wrogów. Opcja grania na jednym ekranie jest znana i lubiana, można już powiedzieć, że od dziesięcioleci.
Niektóre osoby jednak nie przepadają za taką opcją, cięzko im skupić się na swojej połowie ekranu i dostają przysłowiowego „kociokwiku”. Inny minus takiego grania – nasz kolega z kanapy, w momencie gdy gra przeciwko nam, może bezproblemowo podejrzeć co knuje druga osoba i w ten sposob unika zaskoczenia.
W obecnych czasach nie stanowi już to problemu. Jest opcja która temu zaradzi znacznie poprawiając komfort graczy. Różni producenci różnie to nazywają – w przypadku LG jest to DualView, a Philips stosuje nazwę FullScreenGaming.
Jak to działa?
Zapraszam do obejrzenie krótkiego materiału wideo:
Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
Zachęcamy do dyskusji w komentarzach. Czy taka technologia ma jeszcze sens w dobie internetu?


