Asset 3

Battlefield 4 – pełna wersja obrazka promocyjnego i mała powtórka

Andrzej Kała / 17.03.2013
komentarze: 0

Battlefield 4

Poświęcanie samemu obrazkowi osobnego wpisu może wydawać się lekką przesadą, ale w przypadku Battlefield 4 ta reguła nie obowiązuje. Przypomnijmy jednak i podsumujmy sobie wszystko, co do tej pory dowiedzieliśmy się na temat tej produkcji.

Medal of Honor - BF4 beta

Pierwsze informacje na temat Battlefield 4 pojawiły się przy okazji premiery Medal of Honor: Warfighter. Osoby, które zamówiły ten tytuł przedpremierowo otrzymają wcześniejszy dostęp do beta testów Battlefield 4. Z początku była to jednak ploteczka związana z usługą Origin, ale EA szybko potwierdziło informację przy okazji jednego ze zwiastunów Medal of Honor: Warfighter.

Następnie mieliśmy kilkumiesięczną przerwę od tematu aż do początku listopada, kiedy to pojawiły się pierwsze bardziej szczegółówe informacje na temat tego projektu. Z powodu braku potwierdzenia tych doniesień ze strony EA lub Dice, były one nadal tylko ploteczkami, ale patrząc na nie teraz potwierdziło się kilka z nich. Przede wszystkim Battlefield 4 trafi na nową generację konsol i będzie napędzany silnikiem Frostbite 2.0. Pozostałe informacje niestety nadal pozostają ploteczkami.

Kolejne miesiące również mijały w spokoju, aż do końcówki lutego, kiedy to EA podobno pokazało Battlefield 4 na zamkniętym pokazie. Jedyne informacje jakie „wyciekły” z tego pokazu to, że Battlefield 4 robi ogromne wrażenie i … faktycznie powstaje.

Battlefield 4

Ostatnim krokiem przed oficjalnym pokazaniem Battlefield 4 są „wycieki” zaproszeń na właśnie ten pokaz. Zaczęło się od zaproszenia, które otrzymał serwis IGN, na którym widniała data 26.03.2013r. pokrywająca się z imprezą GDC 2013. W tym tygodniu rzekomo miał mieć premierę jakiś teaser, ale do tej ani widu ani słychu. Potwierdziła się natomiast data pokazu Battlefield 4 – 26.03.2013r., a my mogliśmy zobaczyć kawałek obrazka promocyjnego i ponownie zaproszenie na premierę Battlefiled 4 ale z innego źródła.

Pozostaje nam już tylko poczekać niecałe 9 dni i w końcu zobaczymy, co dla nas tak naprawdę szykują DICE i EA. Czy znów gra będzie posiadała kampanię? A może tym razem będzie to projekt w całości skupiający się na trybie multiplayer? Już nie mogę się doczekać!

Battlefield 4