Asset 3

Prezes EA – John Riccitiello, odchodzi z firmy.

Andrzej Kała / 19.03.2013
komentarze: 0

John Riccitello

John Riccitello, który pełnił rolę prezesa Electronic Arts od 2007 roku, przestanie pełnić tę funkcją 30.03.2013r. Nie będzie także już członkiem zarządu, a więc całkowicie zakończy swoją współpracę z tą firmą. Powodem takiej sytuacji jest niedotrzymanie prognoz finansowych, co nie jest specjalnym zaskoczeniem.

Patrząc na historię EA, w ostatnim roku firma nie miała zbyt łatwego życia. Zaczęło się od wielkiej wtopy jaką stało się MMO Star Wars: The Old Republic, które po roku od uruchomienia musiało przeskoczyć na tryb free 2 play. W międzyczasie pojawił się Medal of Honor: Warfighter, który nie był tak dobry jak się spodziewaliśmy, a wisienką na torcie jest tutaj SimCity z całą aferą wokół wymaganego stałego połączenia z internetem.

Warto jednak pamiętać, że tego typu wpadki nie są nigdy następstwem działań jednej osoby, ale taka decyzja nikogo nie powinna dziwić – udziałowcy chcą widzieć ścięcie głowy, nawet jeśli nie do końca to jest „ta” głowa.

Sam Riccitello w liście do pracowników EA napisał:

Moja decyzja o odejściu z EA jest oparta o odpowiedzialność za niedotrzymanie wyników finansowych. Obecnie wygląda na to, że wyjdziemy w dolnej granicy, lub nieco poniżej założeń finansowych, które podaliśmy do wiadomości. Również nie udało nam się wyrobić założonego planu operacyjnego. Za obie te rzeczy jestem w 100% odpowiedzialny.

Nie wiadomo kto zastąpi Riccitello na stanowisku prezesa, a do czasu jego wybrania stery przejmie Larry Probst.