Asset 3

Call of Duty: Ghosts – wyciekły pierwsze informacje o „Modern Warfare 4”?

Andrzej Kała / 22.03.2013
komentarze: 0

Call of Duty Online

Pojawiły się pierwsze ploteczki na temat nowej odsłony serii Call of Duty, która podobno wyjdzie spod „klawiatur i myszek” studia Infinity Ward. Pamiętajcie jednak, że są to tylko i wyłącznie plotki, które jeszcze nie zostały w żadnym stopniu potwierdzone. Zatem do rzeczy…

Według materiału wideo znalezionego w serwisie YouTube, który znajdziecie na końcu wpisu. Najnowszy projekt podobno nie będzie nosił tytułu Modern Warfare 4. W trakcie prac padały dwie nazwy – Call of Duty: Phantoms oraz Call of Duty: Ghosts. Ostatecznie zdecydowano się na tę drugą opcję.

Nowa odsłona będzie kontynuowała historię z Modern Warfare 3, jednakże zakręci w zupełnie nowym kierunku przy okazji przenosząc się nieco do przyszłości. Nie obawiajcie się – bronie pozostaną współczesne. Jako wyjaśnienie podobno ma służyć ważne wydarzenie, w wyniku którego wszyscy zaangażowani w konflikt musieli sięgnąć po odrobinę „klasyki” zamiast futurystycznych zabawek.

Sporym zmianom poddany zostanie sposób przemieszczania się graczy. Nie jest powiedziane czy zostanie nadal „nurkowanie” obecne w Call of Duty: Black Ops 2, natomiast będzie można przejść w „ślizg” w trakcie którego nadal będzie możliwe prowadzenie wymiany ognia. Kucanie i leżenie również zostaną poddane dronym modyfikacjom.

Ekrany ładowania w trybie multiplayer będą bardziej dynamiczne, co oznacza że zamiast czekać i spoglądać na odliczanie gracze będą brali udział w mini-grach np. zsuwając się na mapę na linie z helikoptera, czy wybijając szybę w oknie.

Nie powróci tryb Spec-Ops, który zostanie zastąpiony czymś zupełnie nowym, również zawierającym rozmaite minigry.

Zadebiutować ma też bardziej zaawansowana destrukcja otoczenia, która obecnie jest implementowana. Podobno system ten radzi sobie już całkiem dobrze w kampanii, ale w przypadku rozgrywek wieloosobowych programiści napotkali na kilka problemów. Samo otoczenie ma również zawierać więcej elementów, z którymi można będzie wchodzić w interakcje, bądź które będą mogły nas zabić.

Gra prawdopodobnie ukaże się wyłącznie na PC i konsole nowej generacji, ale podobnie jak wcześniejsze informacje – są to wyłącznie ploteczki więc nic nie jest przesądzone. Natomiast jeśli by się to potwierdziło to konsole nowej generacji trafią do nas jeszcze na święta.

Rzekomo Activision ma pochwalić się nową odsłoną serii 1.05.2013r.