Asset 3

Doom 4 od początku – id Software wraca do tablicy, a Rage 2 znika z horyzontu

Andrzej Kała / 4.04.2013
komentarze: 0

Bethesda potwierdziła oficjalnie rozpoczęcie prac nad „nową wersją” Doom 4, która najwyraźniej jest planowana już na nową generację konsol. Co więcej – nie zapowiada się jakby gra miała niedługo się ukazać – jak na 5 lat produkcji to kiepska wiadomość.

W rozmowie z Kotaku anonimowe źródło zdradziło, że pod koniec 2011r. gra otrzymała całkowity reboot, a prace „nie idą najlepiej”. Innego zdania jest natomiast Bethesda, właściciel studia id Software, która informuje, że prace nad grą nadal trwają.

W najnowszym oświadczeniu Pete Hines – szef marketingu Bethesdy zakomunikował:

Wcześniejsza wersja Doom 4 nie prezentowała jakości i nie wzbudzała takiej ekscytacji do jakich przyzwyczaiło fanów id Software i jakich oczekują fani gry na całym Świecie.

W rezultacie id Software skupiło swoją uwagę na zupełnie nowej wersji Doom 4, która ma sprostać wysokim oczekiwaniom. Kiedy będziemy gotowi aby przekazać jakieś informacje na temat Doom 4, nad którym obecnie pracuje id Software, od razu damy znać.

Jak zapewne się domyślacie, RAGE nie osiągnęło zaplanowanego sukcesu sprzedażowego, a co za tym idzie – studio ZeniMax będące właścicielami Bethesdy i id Software anulowało RAGE 2 i mocno ograniczyło prace nad kolejnymi dodatkami do RAGE.

Wracając jednak do Doom 4, to informacje które było nam dane poznać do tej pory były wyłącznie ploteczkami i ogarniczyły się zaledwie do kilku screenshotów oraz modeli postaci. Trzymam jednak kciuki za id Software i wielki powrót jednej z pierwszych gier FPP.