Asset 3

Kolejne ploteczki na temat nowego Xboxa

Andrzej Kała / 8.04.2013
komentarze: 0

Xbox

Mimo, że tak naprawdę Microsoft nie ujawnił jeszcze nic na temat swojej nowej konsoli, co raz to nowsze ploteczki zaczynają krążyć w sieci. Ostatnio mieliśmy temat wymogu stałego podłączenia do internetu, natomiast dziś skupimy się na nieco przyjemniejszych tematach.

W najnowszym, 159 odcinku podcastu What the Tech, Paul Thurrott zdradził sporo ciekawych informacji na temat następcy starego poczciwego Xboxa360. Jak to zwykle bywa – należy je traktować jako ploteczki, dopóki nie usłyszmy oficjalnych informacji od Microsoftu.

Główne rynki

Wszystko wskazuje, że firma z Redmond zamierza skupić się na rynkach w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Francji, a co za tym idzie – Microsoft nie traktuje Polski zbyt poważnie. Tutaj akurat nie ma żadnego zaskoczenia, czego idealnym przykładem jest dotyczasowa polityka firmy (poza paroma wyjątkami).

YUMO

Zaskakująca jest jednak informacja o zupełnie nowym urządzeniu – specjalnej wersji Xboxa, która otrzymała kodową nazwę Yumo i która miałaby służyć jako domowe centrum rozrywki koncentrując się na filmach, muzyce i aplikacjach. Urządzenie miałoby kosztować $99, ale prace nad nim zostały chwilowo wstrzymane.

Trochę to brzmi jak konkurencja dla OUYA, przy czym mała niezależna konsola pozwala nam uruchamiać gry, a tego w YUMO podobno ma nie być.

Nowy Xbox

Nowa konsola ma nazywać się po prostu Xbox i posiadać będzie kilka progów cenowych. Najniższy z nich to $99, który jednak będzie połączony z jakąś formą subskrypcji – model biznesowy zbliżony choćby do znanego z promocji sieci komórkowych na aparaty telefoniczne.

Drugim progiem cenowym ma być $300, również obarczone jakąś formą subskrypcji (choć nie zostało powiedziane jaką). Natomiast trzeci próg cenowy to ok. $500 i w tej cenie otrzymalibyśmy najbardziej wypasioną wersję Xboxa.

Trochę przypomina to model sprzedaży znany z początków dystrybucji Xbox360, który zresztą świetnie się sprawdził w walce z bardzo drogą konsola Playstation 3.

Wielka premiera

Początkowo konsolę mieliśmy zobaczyć 24.04.2013r, ale premiera ta została podobno przesunięta na 21.05.2013r. Premiera sklepowa natomiast miałaby się odbyć w listopadzie 2013r.

To wszystko jednak póki co wrzucamy do worka z innymi ploteczkami i pozostaje nam tylko czekać na rozwój wypadków. Jeśli natomiast chcielibyście posłuchać wspomnianego podcastu to zapraszam do zapoznania się z poniższym materiałem wideo.