Asset 3

Battlefield 4 nie będzie wspierał kontrolerów ruchu

Andrzej Kała / 17.04.2013
komentarze: 0

Battlefield 4

W Battlefield 4 nie uświadczymy wsparcia dla kontrolerów ruchu jak np. Kinect czy Playstation Move. Powód jest dosyć prozaiczny i Patrick Bach z DICE wyłożył go wprost – mimo iż studio pozostaje otwarte na wszelkiego rodzaju innowacje, nie ma czasu na zajmowanie się głupotami.

W wywiadzie dla Edge, Bach zdradził, że przez cały czas studio otrzymuje oferty aby zaimplementować wykorzystanie tych urządzeń, ale DICE nie jest zainteresowane dorzucaniem rzeczy, które nie sprawiają że gra będzie lepsza. Dodatkowo dodał:

Na rynku jest sporo głupot, ludzie rzucają w nas pieniędzmi i proszą „czy możecie zaimplementować wsparcie dla tego kontrolera?”. Nie, to nie sprawia że gra będzie lepsza.

Jednak jak mogliście przeczytać we wstępie – DICE nie odcina się od nowinek technologicznych, czego idealnym przykładem jest zaimplementowanie wsparcia dla Oculus Rift – nowego headsetu 3D – w Battlefield 4.

Czy to dobra decyzja? Moim zdaniem tak, bo w przypadku Battlefield 4 w zasadzie jedyne miejsce gdzie mogłyby sprawdzić się kontrolery ruchu to tryb dowódcy, ale na obecną chwilę nie wiemy jeszcze jak miałby on wyglądać.