Asset 3

The Wolf Among Us – pierwsze screeny i garść nowych informacji

Andrzej Kała / 9.05.2013
komentarze: 0

Studio Telltale Games pod koniec marca zapowiedziało swoją nową produkcjęThe Wolf Among Us. Niestety ilość informacji podanych w tamtym czasie była delikatnie mówiąc skąpa. Teraz jednak studio zdradziło kilka dodatkowych szczegółów oraz pokazało pierwsze screenshoty z gry.

Na łamach Gameinformera pojawił się całkiem długi artykuł na ten temat, w którym możemy przeczytać m.in. że Telltale w całości odpowiada za historię opowiedzianą w grze, która została napisana od podstaw a dodatkowo zarówno DC jak i sam twórca „Baśni” – Bill Willingham, co oznacza że opowieść ta może być zaliczana do kanonu.

Głównym bohaterem będzie Bigby, niegdyś Zły Wilk, obecnie pracujący w charakterze szeryfa w Nowym Jorku gdzie pomieszkuje wiele baśniowych postaci. Jednym z głównych wątków fabularnych będzie podjęcie decyzji czy nasz bohater zamierza chronić Królewnę Śnieżkę. Fanom sytuacja ta powinna wyjaśnić dlaczego ścieżki tych postaci cały czas się przecinały.

Pomimo umieszczenia jej w kanonie, The Wolf Among Us nie będzie grą liniową, ale binarne wybory to nie wszystko co szykują dla nas twórcy. Będziemy również sami decydować o tym jakie lokacje odwiedzimy, a co więcej – w zależności od tego kiedy je odwiedzimy możemy być świadkami zupełnie innych wydarzeń.

Niestety nie poznaliśmy jeszcze ani daty premiery tego tytułu, ani listy platform na jakich się ukaże. Zapowiada się jednak wyśmienicie.