Asset 3

Nowy Xbox to jednak Xbox Infinity?

Andrzej Kała / 10.05.2013
komentarze: 0

Xbox Infinity, Xbox Infinite

Ok. dwóch tygodni temu w serwisie Reddit pojawił się obrazek sugerujący, że nazwa nowej konsoli Microsoftu to Xbox Infinity. Wtedy jednak nie udało się uzyskać żadnego potwierdzenia tych ploteczek i pochodziły one w zasadzie tylko z jednego źródła. Teraz jednak International Business Times otrzymało potwierdzone informacje, że wyciek ten jest prawdziwy.

W ramach ostrożności i przywoitości nadal przypniemy temu łatkę „ploteczki”, ale nie dość że wygląda naprawdę ciekawie to i sprytnie nawiązuje do Windowsa 8. Drugą ważną informacją jest to, że devkity w końcu trafiły do developerów, a co za tym idzie – dograno ostatecznie konfigurację sprzętową nowej konsoli.

Dopóki nie mamy oficjalnego potwierdzenia ze strony Microsoftu, a nie czarujmy się – nie uzyskamy takowego przed 21.05, temat jest jeszcze otwarty. Przez chwilę Sony prowadziło w tym wyścigu pokazując Playstation 4 jako pierwsze, ale okazało się że pokazano… niewiele.

Druga połowa 2013 roku zapowiada się na szaleńczy wyścig z hal produkcyjnych do sklepów, który rozegra się pomiędzy Sony i Microsoftem. Jestem bardzo ciekaw czy ponownie szybszy okaże się Microsoft, czy może jednak Sony jest bliżej premiery niż nam się wydaje? Co jednak ważniejsze – pozostaje kwestia ewentualnej jakości końcowych produktów – na tym ostatnio wyłożyła się pierwsza partia Xbox360.

No to… czekamy! 🙂