Asset 3

Monaco może otrzymać dodatkowe tryby rozgrywki

Andrzej Kała / 14.05.2013
komentarze: 0

Monaco

Kiedy Andy Schatz tworzył Monaco oprócz znanego z pełnej wersji trybu kooperacji, kombinował także z dwoma innymi trybami rozgrywki, które jednak nie załapały się do ostatecznej wersji. Nie jest jednak wykluczone, że nie pojawią się w postaci dodatkowej zawartości, którą będziemy mogli dokupić.

Otóż obecnie w Monaco naszym zadaniem jest jak najszybciej osiągnąć stawiany przed nami cel, a przy okazji zgarnąć jak najwięcej dodatkowych monet. Pozostałe dwa tryby, które nie trafiły do finalnej wersji opierały się jednak całkowicie na rywalizacji.

Pierwszy z nich – Thief vs. Thief stawiał dwóch graczy naprzeciw siebie jako konkurujących ze sobą złodziei. Celem było zebranie jak największej ilości monet, jednakże powstał pewien problem – ten, który wychodził na początku na prowadzenie z czasem tylko zwiększał swoją przewagę i nie było możliwe przeskoczenie jego wyniku. Wprowadzenie dwukolorowych monet, po jednym kolorze dla każdego z graczy też nie załatwiło sprawy – zniknął wtedy element interakcji między graczami.

Monaco

W drugim trybie Cops vs. Robbers jeden z graczy wcielał się w rolę stróża prawa, a drugi tradycyjnie już w złodzieja. Problem w tym przypadku polegał na tym, że na pierwszych poziomach złodzieje mieli przewagę, ale im dalej tym bardziej role się odwracały aż do momentu, w którym zwycięstwo złodziei było praktycznie niemożliwe.

Andy Schatz nie porzucił jednak tych trybów rozgrywki.

Chcieliśmy dodać dwa tryby rozgrywki pozwalające na rywalizację. Kiedy udało nam się już je doprowadzić do stanu grywalnego, pojawił się problem z balansem na istniejących już poziomach. Będziemy musieli zbudować zupełnie nowe mapy stworzone specjalnie pod kątem tych trybów aby rozgrywka trzymała znany z podstawowej wersji gry poziom.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w Monaco, to gorąco polecamy zapoznać się przynajmniej z wersją demonstracyjną. Tym bardziej, jeśli faktycznie tryby te zostaną wydane w formie dodatków. Jesteście przeciwni DLC? Nie ma sprawy – zgarnijcie w naszym konkursie grę za darmo, wtedy zaoszczędzone pieniądze będziecie mogli przeznaczyć na dodatki.

Ja już wyczekuję ich z niecierpliwością.