Asset 3

DICE otwiera nowy oddział w Los Angeles dedykowany grom Star Wars

Andrzej Kała / 17.05.2013
komentarze: 0

Dopiero co EA zapowiedziało zwolnienie 10% pracowników w celu redukcji kosztów, a teraz inwestuje w zupełnie nowe studio w Los Angeles, które będzie zajmowane przez oddział DICE. Powstawać w nim mają tytuły oparte o licencję Star Wars, którą EA przytuliło na począktu miesiąca.

Docelowo do końca 2013 roku studio planuje zatrudnić ok. 60 osób. Wśród nich już teraz znaleźli się ludzie z Danger Close, którzy pracowali nad Medal of Honor. Jak dla mnie brzmi to jak idealne studio do stworzenia Star Wars: Battlefront 3. Otwiera to także wiele ciekawych możliwości na stworzenie serii gier FPP z mocnym naciskiem na warstwę fabularną – co powiecie na jakieś nieznane wątki Hana Solo, a może głównym bohaterem takiej gry byłby Boba Fett?

Pozostaje trzymać kciuki i cierpliwie czekać, bo potencjał jest zarówno w samej marce jak i studiu.