Asset 3

Podsumowanie konferencji Microsoftu poświęconej Xbox One – cz.3 – Gry

Andrzej Kała / 22.05.2013
komentarze: 0

Xbox One

Rzuciliśmy już okiem na sprzęt skrywający się wewnątrz Xbox One, a także przyjrzeliśmy się nowemu dashboardowi i aplikacjom. Pora jednak przejść do tematu najważniejszego z perspektywy graczy, czyli gier. Tych niestety nie pokazano zbyt wiele, ale jak zapewne pamiętacie – Microsoft szykuje „tony” exclusive’ów na E3 2013.

Forza Motorsport 5

Forza Motorsport 5

Zacznijmy od największego exclusive’a pokazanego podczas konferencji. Nowa odsłona serii wyścigowej od Turn 10 – Forza Motorsport 5 wyglądała na zwiastunie naprawdę kapitalnie i jeśli poniższa galeria również pokazuje grę w akcji to mamy do czynienia z najładniejszymi wyścigami torowymi jakie powstały.

http://www.youtube.com/watch?v=r46D1lRpO1k

Quantum Break

Quantum Break

Kiedy na ekranie pojawił się logotyp Remedy byłem pewien, że za chwilę zobaczymy Alan Wake 2. Okazuje się jednak, że studio przygotowuje zupełnie inny tytuł – Quantum Break. Niestety z pokazanego zwiastuna ciężko wywnioskować o czym będzie ta produkcja. Wydaje się jednak, że w centrum akcji będzie widziana na zwiastunie dziewczynka, co trochę nawiązuje do Beyond: Two Souls.

Call of Duty: Ghosts

Call of Duty: Ghosts

Najnowsza odsłona serii stworzonej przez Infinity Ward otrzymała swój pierwszy, mroczny i przygnębiający zwiastun. Przygotowywana historia nie jest szczególnie nowa, ale za scenariusz odpowiada zdobywca oskara za film Traffic – Stephen Gaghan. Jest więc spora szansa, że otrzymamy w końcu grę z serii Call of Duty, w której będzie czuć powiew świeżości.

EA Sports

EA Sports Ignite

Prezentacja EA Sports w zasadzie otworzyla sekcję poświęconą grom podczas wczorajszej prezentacji, ale jednocześnie była to jedyna prezentacja, która nie pokazała tak naprawdę żadnej z gier. Zamiast tego gwoździem programu był zupełnie nowy silnik – Ignite dzięki któremu mamy zobaczyć nie tylko lepszą grafikę, ale także lepszą sztuczną inteligencję, fizykę i mechanizmy samej rozgrywki.

Wiemy jednak, że wśród tytułów zapowiedzianych na Xbox One znalazły się: FIFA 14, NBA Live 14, Madden NFL 25 oraz EA Sports UFC.

Tytuły potwierdzone po konferencji

Xbox One

Kiedy tylko zakończyła się konferencja prasowa Microsoftu poświęcona Xbox One, kolejne firmy zaczęły zapowiadać premiery swoich gier na tę platformę. Wśród nich znalazły się takie tytuły jak Battlefield 4, Thief 4, Destiny, Watch Dogs i Assassin’s Creed 4: Black Flag.

To jednak nie koniec, bo przecież Microsoft zapowiedział aż 15 exclusive’ów z czego 8 to zupełnie nowe marki. Możemy więc zacierać rączki i czekać na E3 2013, bo coś czuję że szykuje się niezła bomba.