Asset 3

Need for Speed: Rivals – jest pierwszy teaser i galeria

Andrzej Kała / 23.05.2013
komentarze: 0

Need for Speed: Rivals

Dzisiaj EA zapowidziało najnowszą odsłonę serii Need for Speed zatytułowaną Need for Speed: Rivals. Będzie to zarazem debiut serii na konsolach nowej generacji. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Ghost, ale w ramach konsultanta pojawia się także ekipa Criterion Games. Zobaczmy więc co zaoferuje nam ten tytuł.

Przede wszystkim w grze będziemy mogli wcielić się w kierowcę wyścigowego, lub w policjanta. Niezależnie od wybranej strony, przed nami zostanie postawionych mnóstwo wyzwań, nagród i konsekwencji. Jeśli zdecydujemy się być „ścigantem”, naszym celem będzie zdobycie sławy poprzez ryzykowną jazdę i chwalenie się swoimi dokonanami przy pomocy publikowanych materiałów wideo.

Need for Speed: Rivals

Im większej ilości policjantów uda nam się ucieć, tym więcej zgarniemy tzw. Speedpoints, które pozwolą na odblokowywanie nowych samochodów i przedmiotów w grze. Podnosząc zakłady po każdym wyścigu będizemy wygrywać jeszcze więcej Speedpoints jednocześnie stając się coraz ważniejszym celem dla policjantów. Jeśli jednak zostaniemy złapani – stracimy wszystko.

Decydując się na zostanie policjantem będziemy współpracować z innymi graczami jako zespół, goniąć ścigantów i zdobywając w ten sposób kolejne szczeblki kariery. Każda kolejna ranga to nowe samochody i jeszcze potężniejsza technologia pomagająca złapać piratów drogowych.

Studio Ghost Games oświadczyło również, że marka Ferrari powróci wraz z tą odsłoną do serii Need for Speed. Po raz pierwszy od siedmiu lat będziemy mogli zasiąść za kółkiem m.in. takiej perełki jak F12berlinetta.

Need for Speed: Rivals

Sercem Need for Speed: Rivals jest system AllDrive, który pozwoli graczom wręcz niezauważalnie przełączyć się między graniem w pojedynkę a trybem multiplayer całkowicie zacierając granicę pomiędzy tymi trybami.

Gra będzie napędzana silnikiem Frostbite 3 i jeśli tylko będzie wyglądała tak jak poniższy teaser i galeria – moja szczęka będzie poobijana od upadania na podłogę. Takich właśnie tytułów oczekuję po konsolach nowej generacji.

Premiera zapowiedziana jest na 19.11.2013r. na PC, PS3 i Xbox360 oraz na konsole nowej generacji nieco później.