Asset 3

Xbox One – kilka odpowiedzi na nurtujące nas pytania

Andrzej Kała / 27.05.2013
komentarze: 0

Xbox One

Na naszym fanpage’u prosiliśmy Was o zadawanie jakichkolwiek pytań, które Was nurtują odnośnie Xbox One. Zgodnie z obietnicą przesłaliśmy je dalej i poprosiliśmy o oficjalne odpowiedzi. Jak zapewne się domyślacie – część z odpowiedzi jest niepełna, lub po porstu ich brakuje ale jest to po prostu podyktowane odgórnym harmonogramem. Zobaczmy co udało się nam dowiedzieć.

Staraliśmy sie poruszyć tematy zarówno dotyczące konsoli Xbox One, ale także rynku usług Xbox Live oraz jeszcze goszczącej w naszych domach konsoli Xbox360. Odpowiedzi udzielił nam Tomasz Świeściak z firmy Edelman, zajmujący się kontaktem z prasą od strony Microsoftu.

Jak będzie wyglądała migracja kont na Xbox One? Rozumiem że pozostaną osiągnięcia, ale co z Microsoft Points?

Będzie można dalej korzystać z obecnego konta, a wszystkie informacje na nim zgromadzone będą przeniesione do nowej konsoli.

Co z Xbox360 w przypadku dokonania takiej migracji? Czy nadal będę mógł podpiąć starą konsolę i nabijać sobie osiągnięcia?

Tak, konto będzie cały czas aktywne na starej konsoli.

Czy po takiej migracji nadal będą zapisane „w chmurze” moje stany gier z Xbox360?

Infrastruktura Xbox Live będzie w Xbox One jeszcze bardziej oparta na chmurze, także taka opcja z pewnością dostępna na nowej platformie. W przypadku Xbox 360 pozostanie bez zmian.

Czy wiadomo już może jak będzie wyglądała zawartość Xbox Live Marketplace w porównaniu np. ze Stanami Zjednoczonymi? W przypadku Xbox360 ilość dostępnych aplikacji jest mocno ograniczona.

Jest jeszcze za wcześnie na takie deklaracje. Na pewno priorytetem jest dostarczenie maksymalnie szerokiej oferty we wszystkich krajach, gdzie dostępna jest usługa Live.

Co w przypadku gdy nie mam możliwości podłączenia konsoli do internetu? Czy będę mogł normalnie korzystać z niej jako urządzenia do gier?

Xbox One, jako platform, nie tylko konsola, został zaprojektowany z myślą o połączeniu sieciowym, które zapewni dostęp do dodatkowych treści oraz funkcji konsoli. Nie oznacza to jednak, że brak połączenia sieciowego uniemożliwi korzystanie z urządzenia.

Czy rzucone w wywiadzie dla Kotaku zdanie „Let’s assume it’s a new game, so the answer is yes, it will be the same price,” oznacza, że faktycznie będzie to kwota „sklepowa” gry w przypadku chęci zakupienia „kodu do uruchomienia” gry z drugiej ręki?

Są to absolutnie nieprawdziwe informacje. Xbox One umożliwi granie na używanych oraz pożyczonych grach i żadne deklaracje odnośnie opłat, albo ich wysokości, nie zostały przez Microsoft złożone.

Jak długo Microsoft zamierza nadal wspierać zarówno samą konsole jak i usługę Xbox Live dla niej?

Popularność konsoli obecnej generacji jest ogromna, także nie trzeba się martwić o przyszłość tej platformy.

Choćby orientacyjna cena konsoli? Czy ploteczki o 400 funtach są bliskie prawdy (wychodziło by ok. 1600zł w PL)?

Oficjalna cena Xbox One nie została podana przez Microsoft. Kwota, którą wymieniłeś powyżej to spekulacje i domysły.

Xbox One Kinect

Bardzo ciekawie natomiast prezentują się informacje odnośnie samego Kinecta. Wygląda na to, że stałe podpięcie tego urządzenia do konsoli nie jest jednak wymagane.

Co jeśli nie chcę korzystać z Kinecta, bo nie czuję się komfortowo ze świadomością iż jest on cały czas włączony.

Kinect stanowi rozwinięcie platform Xbox One, umożliwiając dodatkowe funkcjonalności – np. rozpoznawanie gracza, czy dodatkowe opcje w samych grach. Nie oznacza to jednak, że jest on konieczny do korzystania z konsoli.

Co w przypadku gdy w pomieszczeniu z konsolą nie ma wystarczająco dużo miejsca aby swobodnie korzystać z Kinecta? Był to spory problem w przypadku urządzenia pierwszej generacji (sam mam taki problem).

Swobodne I komfortowe korzystanie z Kinect wymaga nieco przestrzeni przed konsolą. Na razie nie udzielamy konkretnych informacji na temat specyfikacji technicznej, w tym miejsca wymaganego do używania sensora.

Zahaczyliśmy także delikatnie o temat kontrolera.

Czy bateria będzie wbudowana? Jeśli tak, jak wygląda kwestia wymiany? Będzie konieczna „wizyta” w serwisie?

Szczegóły techniczne dotyczące poszczególnych akcesoriów i samej konsoli będą ujawniane bliżej premiery urządzenia.

Na koniec spróbowaliśmy również wyciągnąć choć odrobinkę informacji na temat daty premiery ale niestety…

Kiedy premiera? 😉 Jesienią czy dopiero w okreśie świątecznym? 🙂

W tym roku.

Cały czas gorąco zachęcamy Was do pozostawiania swoich pytań w komentarzach – jak zbierze się ich odpowiednia ilość, ponownie prześlemy je „gdzie trzeba” i opublikujemy odpowiedzi.