Asset 3

Xbox One oczami jego twórców

Andrzej Kała / 31.05.2013
komentarze: 0

Xbox One

Microsoft cały czas mocno walczy o naprawienie atmosfery wśród graczy po niezbyt udanej prezentacji Xbox One. Tym razem możemy obejrzeć materiał wideo, w którym zespół pracujący nad wyglądem Xbox One opowiada o całym procesie. Zaprojektowanie konsoli nowej generacji było dla tych ludzi nielada wyzwaniem, więc warto poznać czym się kierowali.

Xbox One jest konsolą, która wywołuje skrajne uczucia – albo się spodoba i ją zaakceptujemy, albo wygląda dla nas tak koszmarnie, że nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić jej stojącej w naszym salonie. Jak zobaczycie w materiale wideo, odrzucono naprawdę sporo prototypów, ale przełożenie filozofii projektu na nową generację konsol nie wyszło najgorzej.

Ja osobiście nie pałam specjalnie miłością do nowego designu, ale daleki jestem od nienawiści. Ciekaw jestem również jak będzie wyglądała konsola w rzeczywistości, kiedy już zobaczymy ją na półce sklepowej, a nie podczas prezentacji.

Na koniec jeszcze mały smaczek – w pełni trójwymiarowy model konsoli, kinecta i nowego kontrolera. Obraz możecie sobie dowolnie obracać, przybliżać i oddalać.