Asset 3

Niepokojące ploteczki na temat Xbox One

Andrzej Kała / 10.06.2013
komentarze: 0

Xbox One

Do konferencji Microsoftu pozostało już tylko kilka godzin, ale nie ustają ploteczki na temat Xbox One i wszelkiego rodzaju kwestii związanych z DRM na nowej konsoli. Tym razem obok kilku dobrych wiadomości pojawia się niestety także sporo niezbyt przyjemnych.

Pamiętajcie, że są to jedynie ploteczki, które nie zostały w żaden sposób oficjalnie potwierdzone. Jednakże ich źródło na reddicie jest całkiem wiarygodne patrząc przez pryzmat poprzednich doniesień.

Najgorszą ploteczką jest to, że podobno Microsoft płaci wydawcom aby nie wspominali, że ich tytuły są dostępne na PlayStation 4. Oznacza to, że jeśli nie zostanie powiedziane, że gra jest exclusivem na Xbox One, to na bank pojawi się także na innych platformach. Mam jednak cichą nadzieję, że to tylko brzydka plotka.

Podczas E3 2013 nie dowiemy się nic na temat DRM w Xbox One. Co gorsze – podobno Microsoft nie posiada absolutnie żadnej strategi w kwestii wypożyczania gier i będzie próbował po prostu przemilczeć ten temat mając nadzieję, że ludzie zapomną. Podpunkt ten jest akurat najmniej ważny z naszej perspektywy, ale w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych to ogromny biznes…

„Chmura” została zaprojektowana jako DRM. To chyba najmniej zaskakująca informacja, bo przecież wyrzucanie elementów funkcjonalności gry do chmury automatycznie eliminuje ten element w momencie odłączenia konsoli/komputera od internetu. Otwartą kwestią pozostaje sposób wykorzystania tej technologii przez developerów, ale podobno EA i Ubisoft momentalnie zgodziły się na to, natomiast Activision stawia opór.

Generalnie cała kwestia DRM wygląda dużo gorzej niż nam się wydaje.

Na deser jedna odrobinka nieco bardziej optymistycznych ploteczek – Mirror’s Edge 2 ma zadebiutować na konferencji Microsoftu, podobnie jak nowa odsłona serii Prince of Persia.

Co z tego się potwierdzi – zobaczymy.