Asset 3

Xbox One – znamy już datę premiery i cenę nowej konsoli Microsoftu

Andrzej Kała / 10.06.2013
komentarze: 0

Xbox One

Zgodnie z obietnicą lwią część konferencji prasowej Microsoftu stanowiły gry. Jednakże nie zapomniano także o samej konsoli, która otrzymała w końcu swoją datę premiery a także oficjalną cenę. Niestety nie jest zbyt różowo.

Zacznijmy od najważniejszej informacji czyli ceny Xbox One. Kiedy na rynku debiutował Xbox360 konsola została wyceniona na $399,99/€409,99/£279.99 co było ceną niezbyt wygórowaną, wręcz można powiedzieć „akurat”. Tym razem jednak cena skoczyła do góry i to sporo, bo zmieniła się cyferka z przodu.

Xbox One będzie kosztował odpowiednio $499/€499/£429, co w przeliczeniu daje przedział 2100 – 2500zł. Tak więć konsola będzie droższa o ok. 1/4 ceny, co już jest sporą kwotą – równowartość ok. 2-3 gier w dniu premiery. Zapewne na cenę ma wpływ dołączany do każdego zestawu sensor Kinect, ale jak wszyscy dobrze wiemy – nie każdy akurat ma ochotę za niego płacić i go używać.

Do premiery zostało jeszcze trochę czasu, gdyż Xbox One pojawi się na półkach sklepowych na 21 rynkach w listopadzie 2013r. Pozostaje więc poczekać jaka będzie odpowiedź Sony.

Ciekaw jestem Waszego zdania. Uważacie, że cena Xbox One jest wygórowana, czy „akurat”?

[Aktualizacja]

Xbox One nie pojawi się w tym roku w Polsce! To tak jakby mocno podnosi szanse Playstation 4 na naszym rynku…