Asset 3

Xbox One – Nie masz internetu – kup sobie Xbox360

Andrzej Kała / 12.06.2013
komentarze: 0

Xbox One

Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się nad tym, jak Microsoft rozwiąże problem ludzi nie posiadających stałego dostępu do internetu, którzy jednak chcieliby mimo wszystko posiadać Xbox One. Rozumiem, że to trudna kwestia do rozwiązania ze względu na architekturę nie tylko urządzenia ale i całego Xbox Live, jednak wypowiedź Dona Mattricka mnie powaliła.

Owszem, to jest jak najbardziej logiczne – Xbox One wymaga podłączenia do internetu, więc jeśli go nie masz jasne jest że będzie to dosyć duży problem. Nie inaczej jest w przypadku sugerowania zakupu Xbox360. Tak jak mówi Mattrick – jest to urządzenie, które nie wymaga połączenia z internetem i jeśli macie problem z dostępem do łącza, to jest bardzo dobre rozwiązanie. Chyba nikt nie oczekiwał, że Don Mattrick zasugeruje tutaj zakup Playstation 4.

Nie podoba mi się jednak ton wypowiedzi i sposób przekazania tej „radosnej” informacji do osób, które zapewne jeszcze kilka minut wcześniej były fanami Microsoftu, lojalnymi klientami chcącymi zakupić Xbox One. Dla mnie jest to bardzo prosty przekaz, który nie mówi „kurcze, no nie da się po prostu bez internetu, sorry” tylko „no heloł, internet jest potrzebny. Nie masz, to spadaj na drzewo, kup se 360tke i nie zawracaj nam dupy”.

Ilość hejtu, którą Microsoft zbiera w ciągu ostatnich kilku dni, czy nawet miesięcy rośnie z każdym dniem niewyobrażalnie. Dziwi mnie dlatego taka wypowiedź szefa działu interaktywnej rozrywki. Takie wpadki mogą się zdarzyć na twitterze, może je wypowiedzieć jeden z pracowników ale żeby szef działu?

Panowie, proszę… ogarnijcie się troszkę.