Asset 3

Project Spark – tytuł zapowiedziany na Xbox One, który pozwoli wyszaleć się kreatywnie

Andrzej Kała / 16.06.2013
komentarze: 0

Project Spark

Podczas konferencji Microsoftu została pokazana chyba najciekawsza gra wykorzystująca sensor Kinect, jaką do tej pory widziałem. Project Spark pozwoli nam dać upust swojej kreatywności i nie tylko tworzyć fantastyczne światy, ale wręcz zupełnie inne gry oparte o własne zestawy reguł.

Zacznijmy może od krótkiego zwiastuna tej produkcji.

Z jednej strony brzmi to bardzo znajomo, bo podobne możliwości oferuje Little Big Planet 2 na Playstation 3. W przypadku Project Spark odnoszę jednak wrażenie, że studio poszło o krok dalej pozwalając nam dodatkowo w dowolny sposób kształtować całe otoczenie. To jednak nie wszystko, bowiem światy te będzie można zasiedlać zarówno sprzymierzonymi kreaturami jak i przeciwnikami. Każdy z elementów otoczenia będzie mógł być również oskryptowany poprzez specjalne moduły nazywane mózgami.

Zobaczmy jak wyglądała prezentacja tego projektu na konferencji prasowej Microsoftu.

Naszymi dziełami będziemy mogli także dzielić się ze znajomymi poprzez rozbudowaną warstwę społecznościową. Na zwiastunie zaprezentowano kilka ciekawych światów nawiązujących do znanych hitów m.in. Limbo, FEZ, Angry Birds czy Space Invaders.

Jak wspomniałem już na wstępie – w Project Spart będziemy posługiwać się głównie Kinectem do tworzenia światów i jeśli będzie to funkcjonowało tak jak podczas prezentacji, to myślę że może dawać to o wiele więcej frajdy niż Minecraft.