Asset 3

The Mims Beginning – polska strategia walczy o finansowanie i miejsce na Steamie

Andrzej Kała / 19.06.2013
komentarze: 0

The Mims Beginning

The Mims Beginning to strategia nad którą pracuje polskie niezależne studio Squatting Penguins będące obecnie trzyosobowym zespołem. Prace nad projektem trwają już ok. roku i obecnie są już w bardzo zaawansowanej fazie, a sam tytuł prezentuje się bardzo ciekawie.

The Mims Beginning

W grze przyjdzie nam pokierować losami Mimsów – sympatyczne istoty, które przemierzają kosmos w poszukiwaniu planety idealnej do zasiedlenia. Niestety w trakcie podróży statek Mimsów wpada w deszcz meteorytów, w wyniku czego stworki uciekając z niego przy pomocy kapsuł ratunkowych „rozsypują” się po pobliskich planetach. Naszym zadaniem będzie odpowiednie rozbudowanie poszczególnych kolonii aby zapewnić przetrwanie Mimsom.

Zadaniem stawianym przed Mimsami jest rozbudowa kolonii oraz zbieranie owoców, dzięki którym będziemy w stanie dostarczać bioenergię dla naszej kolonii. Niektóre ze stworków mają rolę defensywną i służą do obrony kolonii przed niebezpieczeństwami przy pomocy mocy PSI.

Wracając jednak do owców, bo są one ważnym elementem rozgrywki. Każdy z gatunków roślin czy owoców będziemy mogli hodować pod warunkiem, że zdobędziemy wcześniej nasiona danej rośliny. Owoce te mogą również posłużyć do karmienia zwierząt, które następnie możemy sprzedać za kryształy niezbędne do rozwoju kolonii.

Miejsce uprawiania kolejnych roślin również ma kluczowe znaczenie gdyż owoce po spadnięciu z drzewa mogą stoczyć się z planety bądź ze względu na zbyt dużą odległość od kolonii najzwyczajniej w świecie zgnić.

The Mims Beginning

Jako władca również mamy do swojej dyspozycji specjalne moce, które dodatkowo są ulepszane za pomocą Wieży Psi wewnątrz kolonii. Dzięki tym mocom jesteśmy w stanie wpływać na środowisko danej planety zarówno w pozytywny jak i negatywny sposób.

Utrzymanie kolonii to nie jest jednak prosta sprawa – musimy mieć odpowiednią ilość magazynów aby pomieścić Biomasę, upewnić się że jesteśmy w stanie wyżywić hodowane zwierzęta, a także być gotowi na różnego rodzaju wydarzenia i katastrofy naturalne.

The Mims Beginning od razu przyciąga świetną oprawą audiowizualną i choć z pozoru może wydawać się mało skomplikowanym tytułem, to pod spodem kryje się bardzo rozbudowana strategia czasu rzeczywistego z kilkoma innowacyjnymi pomysłami. Gra powstaje w oparciu o popularny silnik Unity 3D.

Wspieram.to i Steam Greenlight

Obecnie chłopaki starają się o to, aby The Mims Beginning dostało się na platformę Steam dzięki Steam Greenlight, więc gorąco zachęcam Was do oddania głosu na tę produkcję.

Do ukończenia projektu potrzebne jest również 5200zł, które zespół zbiera przy pomocy serwisu Wspieram.to. Patrząc na rozdmuchane budżety tytułów na Kickstarterze i to, że przeważnie są to projekty dopiero planowane – grzechem jest nie wspomóc tego projektu choćby najniższą kwotą.

Będę na bieżąco śledził losy tej produkcji, bo jakby nie patrzeć Playing Daily kocha Indie!