Asset 3

Splinter Cell: Blacklist – nowy zwiastun wyjaśnia zasady klasycznego trybu Spies vs. Mercs

Andrzej Kała / 28.06.2013
komentarze: 0

Splinter Cell: Blacklist

Studio Ubisoft wypuściło nowy zwiastun Splinter Cell: Blacklist, który w pełni jest poświęcony klasycznej wersji trybu Spiec vs. Mercs i dokładnie opisuje zasady rozgrywki, a także styl gry każdą ze stron.

Zasady trybu Spies vs. Mercs

Splinter Cell: Blacklist - Spies vs Mercs

W Spies vs Mercs gracze dzieleni są na dwie, dwuosobowe drużyny z których zadaniem jednej (szpiegów) jest dotarcie do trzech terminali i kradzież danych. Zadaniem najemników jest natomiast obrona wspomnianych terminali.

Największą zaletą i magnesem, który przyciągał do tego trybu fanów serii Splinter Cell jest diametralnie inna rozgrywka w zależności od tego, po której stronie „barykady” się znajdujemy.

Spies

Splinter Cell: Blacklist - Spies vs Mercs

Osoby decydujące się na wcielenie w szpiegów będą miały do czynienia z rozgrywką w stylu klasycznego Splinter Cella. Ich największym sprzymierzeńcem jest cień, a skradanie się i cicha eliminacja przeciwników z zaskoczenia są obowiązkowe. Przewagą tego zespołu jest możliwość wspinania się, czołgania w tunelach wentylacyjnych, a także korzystania z różnych gadżetów.

Mercs

Splinter Cell: Blacklist - Spies vs Mercs

W przypadku najemników rozgrywka wygląda zupełnie inaczej. Przede wszystkim całą akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a gra bardziej przypomina strzelaninę FPP. Przewagą tego zespołu jest dobre opancerzenie oraz spora siła ognia. Najważniejszym jednak dodatkiem jest latarka, dzięki której będziemy mogli zobaczyć szpiegów nawet w najciemniejszych zakamarkach.