Asset 3

Kojima pełen podziwu dla GTA V oraz zaniepokojenia nad losem MGS V!

Paweł Piekart aka Krugero_San / 13.07.2013
komentarze: 0

Niewątpliwie, będący dla wielu guru i senseiem video gamingu, Hideo Kojima dokonał niebywałego wyznania w jednych ze swoich ostatnich Tweetów. Jako game creator, Kojima-san wyraził swój wielki podziw i uznanie dla Rockstar i ich nadchodzącego blockbustera – GTA V. Wszystko to oczywiście za sprawą ostatniego zwiastuna najnowszego Grand Theft Auto. „Nic dziwnego” – pomyślicie. Zgadza się, gdyby nie kolejnego zdanie mistrza Hideo.

Po wyrażeniu sympatii dla najnowszego „dżitijej”, ojciec Solid Snake’a wyznał, że jest nieco przytłoczony i przygnębiony wstępnymi dokonaniami Rockstar. W swoim kolejnym Tweet’cie mistrz Hideo wyraził również swoje zaniepokojenie nad losami piątej odsłony kultowego Metal Gear Solid, obawiając się, że najnowsze przygody Big Bossa nie będą w stanie dorównać poziomem wykonania i przełomowości nadchodzącemu Grand Theft Auto.

Na koniec Kojima-san jeszcze raz pokłonił się nisko całemu zespołowi Rockstar Games, nazywając ich najlepszym teamem deweloperskim, który podniesie poprzeczkę w dziedzinie tworzenia gier innym studiom.

Zwiastun GTA V jest świetny! Swoboda kontroli jest przyszłością gry, prezentuje się o niebo lepiej niż gdziekolwiek indziej. W gruncie rzeczy czuję się z tego powodu trochę przygnębiony.

Nie sądzę, że nasza „piątka” będzie potrafiła wspiąć się na taki poziom. Zespół Rockstar jest najlepszy. Bez wątpienia podniosą oni poziom możliwości, jakie będzie mogła oferować gra.

Dlaczego Hideo Kojima tak poważnie obawia się o losy MGS V? Czy jest to tylko przejaw pokory wielkiego mistrza i jego uprzejmości w stosunku do kolegów po fachu, czy może zwiastun czegoś niepokojącego dla fanów Snake’a? Poniżej, ponowie umieszczamy zwiastuny dwóch „wielkich piątek” zmierzających jeszcze na konsole obecnej generacji. Oceńcie sami, czy Hideo słusznie obawia się o losy i przyjęcie swojej najnowszej gry.

Prosimy Was o zajęcie swojego stanowiska w komentarzu pod wpisem!